[]

istinabe mahkemede tanık olarak dinlenmek

arkadaşı çağırmış mahkeme gel bildiklerini anlat diye.

bu arkadaş şimdi mahkeme heyeti( 1 başkan, 2 üye ve 1 savcı) önüne mi çıkacak? ayrıca başka yerdeki mahkemeye dahil mi olacak nedir olay?


 
hangi mahkeme olduğunu belirtsen keşke kardeş. iş mahkemesi mi ağır ceza mı ne sorduğun belli değil.


  • trajikomix  (10.02.20 23:28:40) 
ağır ceza mahkemesi


  • blue eyes white dragon  (10.02.20 23:44:48) 
duruşma günündeyse 3 hakim karşısına çıkar, savcı bazen olmuyor. duruşma günü değilse ifadesi kalemde bile alınabilir. yada yalnız tek hakim tarafından alınabilir.

özetle her şey olabilir. istinabe yada talimat dosyalarına üvey evlat muamelesi yapar mahkemeler. dinleyim geçsin benim dosyam değil banane derler.
  • trajikomix  (11.02.20 00:02:05) 
Mahkeme, sanık/lar ve avukat/ların da önüne çıkma durumu olabilir.
Avukatlar ve sanıklar soru soracak. Hakim de soru soracak.
Muhtemelen fetö davası çok da önemli değil. Nerede gördün? Ne iş yapıyordu(örgütte)? Hakkında ne biliyorsun? Bahsettiğin kişi bu şahıs mı(teşhis ettirecek)?
Ama fiziki olarak veya segbis ile duruşmaya çıkmazsa soru listesine de cevap isteyebilirler.
  • cahs  (11.02.20 00:22:16) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.