[]

Yüksek Lisans hakkinda

Hacettepe universitesinse tezsiz yüksek lisans yapacagim. Mühendislik yönetimi (endustri muhendisligine bagli) ve işletme için kabul aldim. Makina mühendisiyim. Satinalmada calisiyorum. Siz olsaniz hangisini tercih ederdiniz? Insan kaynaklari uzmanlari varsa özellikle yorum bekliyorum kariyer acisindan hangisi daha faydali olacaktir?
 
işletme yüksek lisansı A101’lerde satılıyor


  • kelepir  (10.02.20 20:16:51) 
Hacettepe olsa da farketmez diyorsunuz?


  • hctrn  (10.02.20 21:32:13) 
odtü boğaziçi koç sabancı bir derece de. hacettepe falan bunlar hiç yoktan iyidir. imkanın varsa odtüyü zorla. marka değeri var.


  • kelepir  (10.02.20 21:36:29) 
Bu hafta kayit yaptirmam lazim, tekrar bu duruma gelmek icin kaybedecek zamanim kalmadi malesef. Ne bir mezun ne de okuyan bulabildim. Karar vermekte de zorlanıyorum malesef.


  • hctrn  (10.02.20 21:50:11) 
Makina mühendisiyim. Mühendislik yönetimi türkiyede - ankarada savunma sanayi harici pek işine yaramaz. Satınalmacıymışın bi de. Mba her ytürlü akar. Hatta alanında yüksek lisans yapmaktan bile daha iyi. Hacettepe kötü bir okul değil bu arada.


  • kveldulv  (10.02.20 22:10:23) 
kesinlikle işletme. emin ol müh. yönetimi denilen bölümde de işletme fakültesinden gelen hocalar ders verirler.


  • ezkaza  (11.02.20 01:14:58) 
Mühendislik Yönetimi okumuş biri olarak yazıyorum, 1 - MBA, 2 - İşletme olsun. Mühendislik Yönetimi'ni dünyada tanıyan bilen yok, MBA, İşletme, Endüstri Yönetimi vs daha bilinen geçerli bölümler. Ders içerikleri benziyor zaten epeyce, zaten derslerde bişeyler öğrenmek için değil de CV'de 'yüksek lisans yaptım ben' diyebilmek için yapılıyor bunlar.


  • taurina  (11.02.20 01:47:27) 
hacettepe işletme daha iyi gibi hocam satınalma için


  • bbb_1  (11.02.20 13:32:38) 
Muhendislik yonetimi bitirenler "Msc industrial engineer-Engineering management" yazmislar unvana. Yani yuksek endustri mühendisi daha havali degil mi? Isletme 60 konyejyani var muhendislik yonetimi 30. Mühendislik yonetiminde 66 kisi eledim basvuranlardan vazgecmeye de gonlum el vermiyor.


  • hctrn  (11.02.20 18:03:26) 
Merak edenler icin mba kayit yaptirdim.


  • hctrn  (12.02.20 20:18:51) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.