Mobil Uygulama yayınlayarak para kazanmak

Mobil uygulama geliştirme öğrenmeye başladım, ufak tefek basit şeyler yapabiliyorum. Bir yandan da ux/ui prensiplerine bakıyorum, tasarıma önem veriyorum, mobil pazarlama araçlarını araştırıyorum vs.

Cross Platform (hem Android hem iOS için) Uygulama geliştiriyorum.

Şimdi hem biraz derine inmek için hem de bir şeyler üreterek öğrenmek için birkaç mobil uygulama yapıp store'a koymak istiyorum.

Ne tür uygulamalar ile daha kolay kullanıcı ve gelir elde edebilirim? Mobil pazarlama tarafında tüyo verebilecek olan, hangi tarz uygulamaların daha çok gelir getirdiği konusunda deneyimi olan varsa çok makbule geçer.

Ayrıca, varsa basit mobil uygulama fikirleriniz de makbule geçer. Daha önce yapılmış ya da yapılmamış olması çok önemli değil, bu aşamada asıl amacım yaparken öğrenmek.

Hocam bu işin para kazandıran kısmı zaten fikir. Orijinal fikri olup da sana verecek olanın aklından şaşarım.

Hangi tarz çok para kazandırır? Bence oyun. Oyun yazabiliyorsan oradan başla.
  • himmet dayi  (10.02.20 16:04:36)
Ben zaten beni zengin edecek bir fikir istemiyorum ki. Ayrıca, fikir zengin etmez, bu çok büyük bir yanılgı. Fikri hayata doğru şekilde geçirmek zengin eder. Neyse, o başka maceranın konusu. :)

  • faati  (12.02.20 12:47:57)