İstanbul'da Manzaralı ve veya şık bi yer?

Anne doğum günü kutlamalık,
yemek yenecek ama mümkünse hoş manzaralı ve şık bir yer arıyorum.
öğlen veya akşam yemeği olabilir.

İstanbul Modern'in eski yerini hatırlayanlar bilir, restoran kısmında harika bir manzara vardı, lezzetli şık ve bu performansa göre uygun fiyatlıydı çok severdik orayı ama artık yok.

big chef's moda geliyor aklıma ama adı ve marka değeri(!) dolayısıyla daha lümpen kaçıyor :/

başka neresi var ya?
teşekkürler.

galata kulesi
önceden rezervasyon gerekli.
fiyatı da uygun
manzara ve deneyim unutulmaz
  • efruz  (09.02.20 22:45:14)
360 var, ben begenmiyorum hic, ama seveni cok. Genelde yabancilarin gittigi, nezih, modern ve sik bir mekan. Yemek iyi ama abartilacak bir yani yok. Servisi hep duzgundu.

Nicole var. Aciklamaya gerek cok yok, Istanbul´da daha iyisi yok saniyorum. Fine dining. Neredeyse full cam olan tarafindan rezervasyon yaptirabilirsiniz.

Beyti? Geleneksel yemek, her sey kaliteli. Servis bana biraz bunaltici geliyor, ama Turk usulu, ozenliler. Tum yemekler orjinaline uygun. Icerisi kitsche kacmamis, ahsap agirlikli. Genellikle sakin icerisi, rahatca sohbet edebiliyorsunuz. Belirtirseniz iyi bir yerden masa rezerve ederler. Manzara yok. Tatlida da ciddi iyiler. Sarap menusu buyuk ama hep ayni markalardan. Ben sevmiyorum, kendiniz goturebilirsiniz, belirtmeniz lazim onceden.

Leb-i Derya´nin yeni konseptini seviyorum. Ogle yemegi icin uygun olabilir. Sarap menusu cok duzgun. Mezeler, atistirmaliklar belli bir seviyede hep. Manzarali, iyi bir masa icin kesinlikle belirtmeniz lazim telefonda.

Düzeltme: Nicole kapanmis, Bruce soyledi.
  • buf-e kür  (09.02.20 22:53:45 ~ 10.02.20 11:46:06)
firuzende var, benzer segmentteki yerlere göre daha az pahalı; ister galatalı ister haliçli manzaradan rezervasyon yaptırabilirsin.

  • Bruce  (09.02.20 23:37:42)