[]

Demir takviyesi depresyona iyi gelir mi?

Üç haftadir anemi için demir takviyesi alıyorum ve kendimi gerçekten bayağı iyi hissetmeye başladım. Bu ikisi arasında bir baglanti var mıdır?
 
Alakasi yok demir depoları aylarca kullanımda anca doluyor hemen etki gösterecek bir şey degil


  • kafanguzelolmus  (09.02.20 20:47:08) 
ne gibi iyi hissettiniz? Mesela uyku kaliteniz mi arttı? Bir ara multivitamin kullanmıştım mucizevi bir şekilde resmen algılarım açılmıştı hafızamı daha keskin hissetmiştim ayrıca uyku kalitem artmıştı sabahları enerjik kalkıyordum benzer şeyleri sizde tecrübe ettiniz mi?


  • tukon  (09.02.20 21:19:35) 
Demir eksikliğinin temel belirtilerinden biri depresif ruh halidir; öyle ağır bir aneminiz de yoksa bir ay sonrasında yavaş yavaş etkileri görmeye baslarsiniz. Dolayısıyla etki olabilir pek tabii ki.


  • fraise  (09.02.20 21:30:28) 
Uyku duzenim henüz oturmadı ama gün içinde genel olarak daha keyifli hissediyorum. Algılarım açılmış gibi.


  • epistemic_regress  (10.02.20 00:39:06) 
ilaç neydi?


  • marlonbranda  (10.02.20 01:14:28) 
Santafer fort 100 mg


  • epistemic_regress  (10.02.20 10:33:55) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.