[]

Youtube Premium ya da Spotify?

Spotify'a karşı başlarda mesafeliydim. Sonra biraz ihtiyaçlardan dolayı paralı olarak kullanmaya başladım. Ofis, yol vs. derken hızlı çözüm olması işime geliyordu ama müzik zevkimi de körelttiğini hissediyorum.
Bana seveceğim müzikleri öneriyor evet ama bu hali bana çok sistematik geliyor. Neyse. Artık daha çok podcast'ler için kullanıyorum yani.

Bir ara Youtube Premium'u ücretsiz deneme süresince denedim. İyi bence, daha da iyi olacak diye düşünüyorum. Bir yandan Youtube'un müzik platformunu da kullanabiliyorsun bu sayede. Videoları indirip yine yolda izleyebiliyorsun falan.

Acaba diyorum ikisine birden her ay o kadar para vereceğime sadece Spotify'ı kapatıp Youtube Premium üyeliğine mi geçsem. Tek eksisi podcastler olabilir, ama sanırım çoğunu da Apple'ın podcasts uygulamasında bulabilirim.

Siz ne durumdasınız, öneriniz olur mu diye bi danışmak istedim.

 
youtube premium kullanıyorum ben de ama youtube music'in ses kalitesini ve öneri algoritmasını sevmiyorum. yolda karışık bir şeyler dinlemek istediğimde arada elim spotify'a gidiyor bu yüzden. ama youtube'u cok kullandığım için reklamsız oluşuna bayılıyorum <3
ve ben de spotify'da bir sürü podcast takip ediyorum, onun için illa premium almaya gerek yok zaten ücretsizken de dinlenebiliyor?

  • pegi  (10.02.20 01:36:37) 
@pegi a bilmiyordum, deneyeyim ücretsizken de dinlenebiliyorsa öyle yaparım :)


  • nıç  (11.02.20 11:45:38) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.