[]

Doblo İçin Lastik

Merhaba duyuru sakinleri,
Doblo aracıma dört mevsim, kış yönetmeliğine uygun lastik alacağım. önerilerinizi ve tecrübelerinizi talep ediyorum.
lastik ebatları 195/60/16.
aklımdaki sorular c sınıfı olmayan lastik alsam nasıl bir durumlar karşılaşırım.
lastik ebatı 205/55/16 c sınıfı veya değil lastik alsam nasıl bir durumla karşılaşırım?

 
aracın orjinaline yakın lastik almanız gerekir.
farklı tipte bir lastik alırsanız bu yazdığınız örnek mesela tabanı daha geniş yanağı daha alçak bir lastik. aynı janta olabiliyor mu ona bakmak lazım hiç böyle bir deneyimim olmadı hep aynı aldım. ama 16 jant herhalde uyacaktır ikisine de.

  • ozdek  (07.02.20 22:17:13) 
Araç ticari olduğu için 1 kasım 15 mart, ya da 1 aralık 1 nisan arasında kış lastiği zorunlu.

4 mevsim lastikler tamamen pazarlama lugatı, kış lastiği yerine geçmezler. Böyle bir lastik icat edildi ve otorite bunu kabul ettiyse haberim yok.

Ebata gelince, bunu hesaplayan web siteleri var, toplam çap ve dönüş ölçüsünü vs görebilirsin.

%3'e kadar değişime izin veriyor dünya lastik üreticileri birliği, ,z,n veriyor derken bir şart ya da yönetmelik yok. Güvenlik açısından takılabilir deniliyor.

Şu site mesela tiresize.com

Senin verdiğin ölçülerde taban biraz genişliyor, yanak biraz alçalıyor. Toplam çap %1,2 küçülüyor.

205/60 takarsan %2 büyüyor.
  • John Bloor  (08.02.20 11:08:13) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.