[]

3. lig topçuları

ne kadar kazanıyordur tahminen?
 
maç başı 2-5 bin tl


  • papuayenigine02561  (06.02.20 22:05:10 ~ 22:06:27) 
Bir soru da benden madem

2-3 lig futbolcuları, hadi daha da aşağı inelim amatör lig oyuncularının kariyerleri genelde nasıl oluyor ? Çünkü profesyonel futbolun bir ömrü var, bu adamlar da ömür boyu oynayamaz sonuçta ve işin sakatlığı, hastalığı bir sürü faktörü var.

Ayrıca şike, başka türlü işler filan ne tür olaylar dönüyordur bileniniz var mı ? Futbolculuktan sonra ne yapıyor bu elemanlar ?
  • burka  (06.02.20 23:08:40) 
@burka

az önce birisi senelik 200 bin alıyorlardır demişti ama silinmiş. Şimdi 200 bin senelik alıyorsa, ufak şehirlerde yaşıyorlar olsalar 3-4 sene oynasa ev alır, taksi falan alır lan :D Verir kiraya ölene kadar yatar aşağı.

İyiymiş he, topçu olmak varmış anasını satim.
  • eazy  (06.02.20 23:16:17) 
3.lig takımlardan birinin kafilesi ile aynı uçakta denk gelmiştim. Kendi aralarında, ben şu takımdayken şunu alıyordum tarzı muhabbeti döndü bir ara yanımda oturan topçularda. 3 binli rakamlardı.


  • wilhelmwasmuss  (06.02.20 23:27:25) 
tamamen takimla alakali.

mac basina bin lira alanlar varken, senelik 200 bin alan da var. takimla takimin hedefiyle, baskaniyla, takimin sehirdeki oy potansiyeline etkisiyle vb.

ortalama olacaksa belli bir yasin uzerinde ve kariyeri olan futbolcular ucuncu ligde senelik 50 bin civari aliyorlar.

Bu arkadaslar birikim hayat sartlari ve kariyerlerinin durumuna gore genelde futbolu kendi memleketlerinde birakip orda bir is yapiyorlar. esnaflik en sik karsilastigim. biraz daha iyi kazananlar da yatirimlariyla alakali isler yapiyorlar.
  • tanaka  (07.02.20 07:32:01) 
genelleme 2 5 bin tl değil tabiki. maç başı 10 bin alanda var 20 binde cizresporla Karşıyakayı bir tutmak gibi olur bu.


  • mikahakkinen  (07.02.20 08:59:30) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.