linkedin'de işler böyle mi yürüyor?

linkedin'de bir gün önce biri ekledi. ertesi gün şöyle bir iş var, arkadaşımın şirketi, profilin uygun görünüyor ilgilenirsen profilini paylaşayım diye bir mesaj attı. ilgileniyorum, memnun olurum diye yanıtladım. telefon numaranı ver yarın konuşalım dedi. ben de henüz iş ve şirket hakkında bir bilgilendirme yapmadığınız için telefon numaramı paylaşmayı düşünmüyorum dedim. adam başladı sen bizi kim zannettin, ne yapacaktık senin telefon numaranı sanki, yardımcı oluyoruz sen triplere giriyorsun, bu kafayla iş bulamazsın vs. bir ton nutuk attı.

profilinde yazdığına göre adam, herkesin bildiği bir firmada "recruitment and talent director" gibi bir pozisyonda.

ben mi abartmışım olayı?

kiz misin? oha ne bicim oldu. adama gore karsi cins misin?
verme telefonunu. sapik bunlar.

  • ozdek  (06.02.20 18:01:32)
kvkk'dan haberiniz var mı dediğimde, sen işimi öğretme bana, önerilerini kendine sakla demişti

yok ya, ikimizde kelli felli adamlarız :d
  • estranged  (06.02.20 18:01:38 ~ 18:02:53)
o sirkete ulasip sabit hattan arkadasin adini verip baglanmayi denesenize.

cevabi cok merak ediyorum.
  • ozdek  (06.02.20 18:02:45)
ama kendi şirketiyle alakalı bir iş değil bahsettiği. arkadaşının firmasıymış.

  • estranged  (06.02.20 18:03:49)
o soyledigi sirkette calisiyor mu o kafama takildi.

arkadasinin firmasi zaten yok onu gec de.
  • ozdek  (06.02.20 18:04:34)
Buyuk ihtimalle arkadasinin firmasi degil, sizin adiniza gorusmeyi ayarlayip firmadan komisyon koparma derdinde. Emlakci gibi dusun, kendi komisyonunu garanti altina almadan mulk sahibi ile gorusturmek istemiyor, o nedenle firma adini saklayip once sizin iletisim bilgilerinizi alma derdinde.

  • emrahday  (06.02.20 18:07:12 ~ 18:07:52)
devir öyle bir devir ki her şey olabilir çok doğru yapmışsın bence.

  • akıllıbıdık  (06.02.20 18:19:11)
Abartmissiniz tabi. Her zaman bu şekilde ilerler. Telefonunu ister detayalri analtir soracağı sorular vardır sorar karşılıklı uygunsa görüşmeye devam edersiniz. Aksi takdirde sizi ofisne gorusmeye cagiracakti. Telefonunu alsa ne yapacaktı ki. Kvkk dan girip başka yerden cikmissiniz. Sanırım pek işe ihtiyacınız yoktu

  • seyyar satıcı  (06.02.20 18:35:05)
Telefonla çok birşey yapamaz ama illaki temkinli olayım derseniz yedekte 2. hatla sıkıntı felen kalmaz, bu gibi durumlarda o numarayı verirsiniz.

  • lutfen onume park etmeyiniz  (06.02.20 20:08:50)
erkek iseniz, abartmışsınız. ben telefonu herkese açık yazıyorum linkedin'e, iyi oluyor, doğrudan ulaşıyorlar.

kadın iseniz, abartmıyorsunuz, doğru yapmışsınız derdim.
  • ebabil curnatasi  (06.02.20 20:34:25)
abartmışsın diyenler adamın triplerine ne diyecek? adam saçmalamış zaten

düzgün birisi olsa böyle mi cevap verir. malın teki belli ki.
"sen bizi kim zannettin, ne yapacaktık senin telefon numaranı sanki, yardımcı oluyoruz sen triplere giriyorsun, bu kafayla iş bulamazsın"

ben olsam küfrederdim, mala bak, sanki ondan yardım istedik. sinirlendim durduk yerde :)
kesin bit yeniği var bu işte. yoksa böyle cevap vermezdi. umursamazdı, vermezsen verme derdi.
  • dafuq  (06.02.20 20:40:18)
erkekse ne farkeder ki, sana iş atmış işte. herkes heteroseksüel olmak zorunda mı yahu!

  • yedek  (06.02.20 20:53:51)
dolandırıcı

  • sa  (06.02.20 21:08:58)