Araç tercihi

Merhaba engelli ötv indirimi ile araba alma şansınız olsaydı 250-300 bin tl aralığında hangi aracı alırdınız? Teşekkürler.

bu rakamlara çıkıldığında araçlar eşitleniyor.

Ama mesela ben mercedes c'li herhangi bi' seri almazdım. Kullandığımda hayret ettim, bence mercedes gibi değil. Ya da benim kafamdaki mercedes gibi değil.

Ben bmw beğenirim ancak bunun için 2.eli alınmaz derler. Fakat bulursan temiz 3 serisine bakabilirsin. Tavsiye ederim. Alet nalet.

A3 sedan bakabilirsin, hatta sanırım a4 de bakabilirsin bu rakamlara.

Suv olarak yolcu koltuğunda oturdum kullanmadım ama x-trail'i çok beğenmiştim. Ona bakabilirsin.
3008 çok tuttu ben şaşkınım ama tipi filan güzel baya, fakat sonuçta o bi' pejo. Ona takılmam ben dersen ona da bakabilirsin.

Başta da söylediğim gibi, belirli bir rakamın üzerinde arabalar birbirine çok yaklaşıyor. O yüzden tercih tamamen senin fikrine kalıyor.

mesela volva v40 var o rakamlara ülkede de çok tuttu ama ben tipini beğenmiyorum mesela. Öyle yaklaşman lazım.

Benim tek tavsiyem mercedes c alma yönünde olacaktır.
  • mete kudur  (06.02.20 14:27:38)
ötv indiriminden sonra mı 300bin?
2020 yılı için vergili fiyatı 302.200 lira üstündeki araçları satın alamazsın. ona dikkat et.
skoda sevdiğim ve niyetlendiğim için kodiaq/superb/karoq/octavia şeklinde sıralarım.
volvo'ya şimdi baktım. alınabilecek tek model XC40 T3 FWD Momentum. o da tam sınırda. 302.198 lira.
ikinci el düşünmezdim.

edit: subaru forester ve e serisi de olmaz.
  • sutlu nescafe  (06.02.20 15:00:59 ~ 15:04:19)
subaru forester. mercedes e serisi

  • 1917  (06.02.20 15:01:24)
ötv indirimle mercedes e serisi alınmaz. ötv indirimi sadece sıfır araçlarda geçerli arkadaşlar.
c belki alınır. engelli aracı engelliye uygun olmalı suv düşünülebilir. c180 dizele yetmez galiba zaten mercedes yakıtına göre anlamsız olur. audi q2 pejo suvlar araç çok kullanacak kişiye bağlı. mercedes alıp kasko sigorta ve bakımlarda zorlanmakta var.

  • mikahakkinen  (06.02.20 16:29:42)
burada tabii ki indirimsiz fiyatı bu aralıkta olan araçları sormuştum. çoğu arkadaşın önerdiği araçlar engelli indirimi için sınır olan 303 binin üstünde. Benim ilk aklıma Skoda superb gelmişti. Peugeot 3008 oldukça şık duruyor ama denildiği gibi peugeot olduğundan ön yargı çok. Araç nasıldır bilmiyorum. Birde yine Skodanın suv tarzı iki aracı var onlar hakkında da pek fikrim yok ama fiyatlar bu aralıkta olmalı. Soruyu bir tanıdığım için sormuştum. O da bende fikir istemişti fakat hiç bu fiyatlardan araç almayı düşünmediğim için kesin birşey diyemiyorum.

  • lrdrylgh  (06.02.20 17:01:02 ~ 17:01:38)
eğer suv düşünüyorsa pejo 3008 2008 audi q2. binek düşünüyorsa seçenek çok piyasadaki orta segment 1.6 araçları rahatça alır.

  • mikahakkinen  (06.02.20 17:11:11)
karoq 1.6 dizel dsg için 146bin lira fiyat aldım geçen gün. eski style, yeni premium paket.
bayiden bayiye fiyatlar ve araçlar değişebiliyor. gidip konuşmak lazım. octavia'ya kefilim. karoq güzel, kodiaq daha güzel. param olsa da ben alsam :/

  • sutlu nescafe  (06.02.20 17:58:17)
@sütlü nescafe dediğin fiyat ötv veya engelli indirimli fiyat değil mi? Web sayfasında fiyatlar 200 binden başlıyorda.

  • lrdrylgh  (06.02.20 18:37:30)
ötv indirimli bayi fiyatı.

bu arada toyota corolla full paket için 118bin lira dediler. iç tasarımını beğenmediğim için toyota düşünmüyorum.
  • sutlu nescafe  (06.02.20 18:50:44)