yurtdışındaki bir şirkete cv vereceğim nelere dikkat edeyim

kaç sayfa olmalı hangi detaylar önemli, sektör yazılım.

ab'nin hazırladığı bir cv taslağı var, europass adında. onunla hazırlamak en doğrusu olur.

şuradan indirebilirsin:

europass.gov.tr
  • sir gawain  (06.02.20 12:20:04 ~ 12:20:24)
yani yazılım sektöründe falan başvuracaksanız lütfen europass falan hazırlamayın. yazılım en nihayetinde bir noktada da yaratıcılıktır. daha kendinize özel bir cv hazırlayın. eğer ki photoshop, illustrator ya da indesign tarzı bir şey kullanmayı biliyorsanız internette farklı cv örneklerine bakarak fikir alarak bir şey yaratın sizi de anlatacağını düşündüğünüz.

1 sayfaya hepsini sığdırabilirsiniz normalde zira gereksiz şeyleri yazmanın anlamı yok.

misal: bir yazılımcının cvsini görmüştüm cvsinin farklı bölümlerini farklı dillerde yazmıştı (yazılım dillerinde) oldukça mantıklı bir hareketti.
  • viyana kangurusu  (06.02.20 12:59:24 ~ 13:00:23)
Mutlaka ön yazi yazin 1 sayfa. ön yazi okuyan kiside ilgi uyandirsin ve CV nize baksin. ön yazida kisaca egitiminize deginin. hangi programlama dilleri uzerinde calistiniz, veya calisiyorsunuz deginin. hangi yazilim gelistirme anlaysina gore gelistirme yapiyorsunuz (TDD vs.) ya da hangi paradigma size uyuyor (OOP, Functional programming vs.) deginin. Sizi ne motive eder bahsedin.

özetle on yazi karsi tarafta bir ilgi uyandirmali ki sizin CV nizde profilinize detayli baksin. On yazi olduktan sonra, genelde bir yazilimci icin 3 sayfa CV ye olumlu bakiyorlar.
  • emrahday  (06.02.20 13:20:08)