Migrenle bas etme yollariniz

Gelecegini anladiginiz anlarda neler yapiyorsunuz
En fazla ne tur bi kriz ani yasadiniz

Genel anlamda ortada bi sey yokken daha aldiginiz onlemler var mi

Gecen ilk defa acile gitmek zorunda kaldim :(

Benimkisini koku(parfüm, deodorant, egzoz, benzin,sigara, alkol), açlık ve uzun süre ışığa maruz kalmak tetikliyor dolayısıyla bunlar varsa hemen aksini yapmaya çalışıyorum.

Ben bir ara uzun süre şarap ve sigara kokusuna maruz kaldığımda midemi bulandiran, dişlerimi sızlatan bir atak geçirdim. Hastaneye gitme imkanım da yoktu. Sadece bir an önce yatağıma girip ışıkları kapatıp uyuyana kadar ağlamıştım:)
  • Amaranta ursula  (05.02.20 22:26:11)
Majezik iciyorum, bende bir tek o ise yariyor.

Cok zor durumda kalmadikca agri kesici içmiyorum bağışıklık kazanmayayim diye.

Ac kalmamaya cok ciddi ozen gosteriyorum, en onemli onlemim bu. Iyice acikmissam dunya umrumda olmaz, o agri baslamadan once yemegimi yemeliyim.

Ne tur kriz yasadim, kafayi duavara vurmaya baslamistim artik iste, sonra kustum falan.

Isigin herhangi bir etkisi yok bende, ışıktan rahatsız olmuyorum ve isiklar kapanınca da herhango bir rahatlama olmuyor.

Bir de pazar gunleri gec kalkmamaya calisiyrum. Uyanip tekrsr uykuya dalar fazladan uyursam feci sekilde agriyor basim.
  • stavro  (05.02.20 23:58:34)
önce kafein tabletler kullandım uzun yıllar. ilk zamanlarda çok faydasını gördüm ama sonraları herhalde vücut bağışıklık kazandı işe yaramadı. şimdi kesin çözüm, acilde kalçadan yapılan novalgine ampulü şırıngaya çekip ağzıma enjekte ediyorum. evde işte arabada yanımdan asla ayırmam. evet tehlikeli ama o kriz anında kafama kurşun sıkmaktan iyidir. ki kendisi kurşun sıkmışım gibi anında etki ediyor.

benim ataklar kusturmalı oluyor. geleceğini anladığım anda ya dışarı çıkıp oksijene yükleniyorum ya da suya abanıp kokudan ışıktan kaçıyorum. atak sıklığı ayda 3.
  • duster  (06.02.20 08:18:02)
Agri hisseder hissetmez agri kesici iciyorum. Aclik susuzluk ve yorgunluk tetikliyo genelde o yuzden yorulacaksam da ac ve susuz kalmamaya gayret ediyorum.

  • instant crush  (06.02.20 09:52:38)