[]

İstanbul taksicilerini rehabilite girişimi

Taksicilerle ilgili farklı kategorilerde şikayetin haddi hesabı yok. Bir önerim olacak. İBB'nin İTAKSİ uygulaması var. Uygulama ile mevcut sorunların azaltılması, kurumsal bir muhatabiyet v.s. amaçlanıyor. Taksicilerin buna üye zorunluluğu yok anladığım kadarıyla. Ruhsat, sabıka, araç durumu v.s. uygun olmayanlar üyelikten kaçınıyorlar sanırım. Ama trafikte İTAKSİ logolu araç sayısında bir artış olduğunu gözlemliyorum. İhtiyaç duyduğumuzda İTAKSi logolu araçları seçsek... Hatta bunu bir kampanyaya dönüştürsek taksicilerin bu kurumsallaşmasını hızlandırmış olmaz mıyız?
 
hayır, taksiciler bu şekilde eğilimlerini değiştirebilecek profilde esnaflar değiller.


  • bilinmeyen artist  (05.02.20 17:11:46) 
bitaksi kullanın derim
hizaya getirmek mümkün değil bence de

  • superb  (05.02.20 17:18:43) 
olamayız.
iflah olmaz bir grup taksiciler.
korsan öneriyorum. belki bi nebze bitaksi.
  • jimjim  (05.02.20 18:21:07) 
bence ibb halkı da yanına alarak taksi duraklarını top ve tüfek ateşine tutmalı. taksiciler öldürülmeli, kalanlar da zindana atılmalı. taksi-i cedit adı verilen, daha önce taksicilik yapmamış, temiz pak delikanlılardan oluşan yeni bir esnaf grubu oluşturulmalı. Eski araçlardan temiz ve yeni olanlar bu gruba tahsis edilmeli.

Böyle olsa, biz bunu "hayırlı olay" diye anardık.
  • ebabil curnatasi  (05.02.20 18:45:43) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.