PS4 PSN Oyun Alma-Satma Olayları

selam,

taze bi ps4 kullanıcısıyım. bikaç sorum var, yardımcı olursanız sevinirim.

- diyelim ki uk hesabına bağlı şekilde olan bi oyun(hesap) satın aldım cdkeys'ten falan, pri ve sec olacak şekilde. onu ana kullanıcı yapıp yan kullanıcı olarak tr'deki kendi hesabımı ekleyebilir miyim? yoksa bölgeler arası olayı olmuyo mu?

- psn'de oyun alıcam diyelim. daha sonra oyunu satabilmek amacıyla, başka bi hesap açıp oyunu o hesaba indirmem daha mantıklı oluyo değil mi? oynarken de kendi hesabımı yan kullanıcı olarak ekleyeceğim (trophy için). maksadım hemo yunu asıl hesabımda oynayabilmek hem de sıkılınca oyunu satıp parasını amorti edebilmek. böyle bi durumda oyunu satın alacağım hesapta psn plus abonesi olmam gerekir mi?

- ucuza/bedavaya oyun oynatacak başka öneriniz varsa dinlemeyi çok isterim. (ps now olayını biliyorum henüz denemedim.)

teşekkürler.

1) hayır. bölgeler aynı olmalı.

2) evet, istersen oynarken pri ol nasıl olsa o hesabı satacaksın, sec yaptığın hesabı da oyunu alır almaz devredersin.

ps now kullanışlı değil tr'de. eğer ki günde 20 saat oyun oynamıyorsunuz.

donanımhaber ps4 konularına takılın çok güvenilir arkadaşlar var, pri-sec hakkı satan. eğer kısa süren bir oyun oynayacaksanız ve bir daha açıp bakmam diyorsanız (örneğin ben god of war 3 ve son oyunu beraber oynadım. birini 5 gün kiraladım birini 10 gün) bitirdim cebimden 25 ya da 30 lira gibi bir şey çıktı toplamda.
  • a darkness coming  (05.02.20 13:33:22)