[]

şimşir bonsai bakımı

şundan hediye geldi arkadaşlar
www.cicekmod.com

ancak yaprakları epey kuru görünüyor
diğer bonsaime haftada 1 su veriyordum buna da öyle mi yapmalıyım?
direkt güneş ışığı almıyor ama gün ışığı alıyor bol bol

var mı önerileriniz?

 
Kendi araştırmalarım sonucunda ben şöyle yapıyorum: Toprağı tamamen kuruduğu zaman altından su çıkana kadar suluyorum. 2-3 haftada bir de yeşil yapraklı bitkiler için olan sıvı gübreden veriyorum. Toprağın tamamen kuruması bizim evde şu an 2-3 günü buluyor. Yazın daha sık olacağını tahmin ediyorum.


  • inawen  (04.02.20 16:11:49) 
bunun tek ormanı çamlıhemşinde ona göre düşün, bol nem ve biraz güneş.


  • babafingo  (04.02.20 17:50:43) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.