nasıl bu kadar salak olabildim?

okulu alamadığım seçmeli dersler yüzünden uzatmıştım. güz dönemi 7 ders alabildim ve hepsini verdim. geçen yıldan da bir alttan seçmeli dersim vardı. akts toplamım 237. benim salak kafam alttan dersi akts'ye dahil etmiyor. o dersten geçince 242 olacağını sanıyorum mal gibi. tek yapmam gereken ders seçerken dilekçe verip bir ders daha almaktı. bu dönem en kötü tek ders sınavıyla mezun olacaktım. şimdi boşu boşuna 2 ders için 4 ay bekle. büyük salaklık sanırım bu ya.

Avantaja çevir.
Bölümle ilgili iş ara, staj yap, kurs vs ile kendini geliştir.
Herkes hata yapar. Hatalarla nasıl baş edeceğin de çok önemli
  • kisa  (04.02.20 00:44:23)
Çok benzeri benim başıma geldi, başta bir afallıyorsunuz yok artık böyle bir hata yapmış olamam diyorsunuz ama sonradan alışılıyor. Herkes diyordur 4 ay uzun bir süre değil diye ben de bu süreci yaşadım gerçekten sandığınız kadar işkence gibi olmayacak. Mezun olduktan sonra dönüp baktığınızda çok küçük bir sorun gibi görünecek gözünüze.

  • Alyoşa  (04.02.20 01:33:48)
4 ay yine iyimiş ya 1 dönem daha bekleseydin? 4 ay insan hayatında çok küçük bir süre, üzülme. bundan beş sene sonra kendini şu an kahredişinle dalga geçeceksin.

  • kenarortay  (04.02.20 09:23:02)