Arduino bilen arkadaşlar yetişin

merhaba arkadaşlar bu konuları ben biraz biliyorum ama arkadaş rica edince he yaparım diye atlamış bulundum. şuan beceremedim sıkıntılara girdim
mesela üzerinden akım geçen bir kablo var (12V) bu kablo bir kilite baglı.
bu kabloya aç kapa yapınca kilit açılıyor . bir daha yapınca kilitleniyor. yani bu kablo brbirine her temesında kilit açıksa kilitleniyor. kilitliyse açılıyor.
ben bu kabloyu ardunio ile baglayıp bluetooth üzerinde aç kapa yapabilir miyim? eger yapabilirsem nasıl?
elimde bir bluetooth modülü bir de ardunio kart var.

cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Birsz alakasız ama bime wifi ile kumanda edilen priz gelecekmis 80 lira falan belki isini görür.

  • prizmatik  (03.02.20 19:27:06)
Bir tane de röle alman gerekiyor, o röle ile aç kapa işlemini yaparsın (220v bile). Baya da basit bir işlem

  • pislick0  (03.02.20 19:37:15)
Merhaba röle benim de aklıma geldi. Bu konuda elinizde yapılmış proje örnegi var mı acaba?

  • limonlu eksi  (03.02.20 19:53:21)
Maalesef 2-3 sene önce uğraştım bende ancak elimde yok, ama internete bakayım bi bulabilirz birşeyler

  • pislick0  (03.02.20 19:54:57)
  • pislick0  (03.02.20 19:55:27)