[]

makinede kaybolan çoraplar - yetti artık

bıktırdı artık beni
var mı bir çözümünüz? bir file içinde makineey atmak gibi?
nereye gidiyor bu çoraplar


 
Yastık kılıflarının içlerine bak.


  • himmet dayi  (03.02.20 11:04:59) 
Makine kapağı ile kazan arasındaki lastik arasına bak.


  • Erva  (03.02.20 11:19:42) 
Ben naylon çorapları file içinde yıkıyorum. O da kaybolmasından ziyade zarar görmesinler diye. Makine tamburunun lastik arasına ya da nevresim / yastıkların içlerine bakın. Benimkiler kaybolmuyor.


  • SiyamkedisiZorro  (03.02.20 11:46:42) 
Kapak ile kazan arasındaki boşluğa annem düğümlenmis naylon poşet koyardı. Sebebini yalnız yaşamaya başlayınca anladım.


  • biseysorcaktim  (03.02.20 20:08:56) 
arkadaşlar öyle bir şey yok abartmayın. çorap makinenin içinde kaybolmaz. evet en kötü ihtimalle lastiğin arasına girer, onu da zaten bulursunuz, en fazla 1-2 tanedir.

makineye atarken hepsini çift halinde atmıyorsunuz. illa 3-5 tek kirli sepetinde kalıyor. çıkarınca bakıyorsunuz 3-5 tek çorabın eşi yok. asıp kurutuyorsunuz. bir sonraki çamaşırda o geçenki teklerin eşlerini atıyor, başka tekler unutuyorsunuz. ya da öncekilerden de, yenilerden de sepette kalıyor. yıkanınca yine bir sürü tek çorabınız oluyor. üşenmeyip öncekilerle eşleseniz bile hala açıkta tek çorap kalıyor.

bazen çıkarıp sepete atmadan önce yerde bıraktığınız çorap yatağın altına kaçıyor, dolabın arkasına düşüyor, onlar hiçbir zaman bulunamıyor.

kirliye atarken delinmiş olduğunuz çorabın tekini sallayıp çöpe atıyorsunuz, diğer teki kalıyor. sonra sürünüp duruyor teki olmayan çorap. attığınızı hatırlarsanız ne ala.

makinenin çorap kaçacak bir yeri yok. illa ya kirli sepetinde, ya yatağın altında, ya temizlikçi teyze pantolonları katlarken biri paçanın içinde kaldı, ya çorap çekmecesine değil don çekmecesine karıştı, ya teki kendi çekmecenizdeyken, öbür teki hanımın çekmecesinde, siz onu eşi olmayan iki ayrı çorap sanıyorsunuz.

çözüm file değil. makinenin de suçu yok.
  • kibritsuyu  (03.02.20 20:42:18) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.