Evli Arkadaşlar Hiç Başka Bir Yerde Kaldınız mı? Eşiniz Ne Tepki Verdi?

Selam gençler. Geçen hatunu kafaladım, bekar arkadaşlar içecez diye, planda az içip, akşam da eve dönmek var. Neyse biz içmeye başladık ama düşündüğümden biraz fazla içtim. Hal böyle olunca araba kullanmak istemedim ve arkadaşlarda kalayım dedim (kafamda bu durum ve teklif oldukça makul). Kendisi ortamı da bilir, üniversiteden 4 arkadaşız.

Eşimi arayıp durumu söyledim, coştu. Biz böyle konuşmamıştık, ben de seni bekliyordum falan falan. Yarım saat durumu anlatmak zorunda kaldım. Ertesi gün eve gittim ve tüm gün yüzü asık gezdi tuhaf bir şekilde.

Siz hiç böyle bir şey tecrübe ettiniz mi? Evli olup da arkadaşlarla böyle bir gece geçirmek (ev dışında) cidden böyle mühim bir ola mı? Ben mi zihnimde küçümsüyorum?

Kadının zihninden geçenleri tahmin etmek zor değil. Gerçekten anlamadın mı niye böyle davrandığını?

  • wmeh  (02.02.20 20:57:50)
Hocam aldatmayı düşündüğünü pek düşünmüyorum ya.

  • giovanne  (02.02.20 20:59:06)
Maksat aldatmak değil, insanlar evliliği böyle bir şey olarak görüyor: ne yaparsan yap akşam beraber uyuyalım.

Bence hiç mühim bir olay değil ama eşinin ne kadar geleneksel bir "evli kadın" olduğunu tahmin edebiliyor olman lazım.
  • Bruce  (02.02.20 21:01:44)
hocam yanlış anlama da belki hanım da seninle o gece özel bişeyler yaşamak isteyip hazırlık yapmıştır. sen de böyle yapınca biraz şey olmuştur. yani bu ihtimali hiçe saysak bile evli bir adamın 4 arkadaş buluştuk içtik sarhoş oldum eve gelemiyom hanım demesi pek iyi değil. hanım muhtemelen çıldırmıştır.

  • Tears of Devil  (02.02.20 21:02:31)
özünde sen haklı olsan bile eşin senden daha haklı

  • basond  (02.02.20 21:07:05)
Bu özgürlüğü bir kez verdiğiniz adamı bir daha o eve nasıl getireceksiniz ?

  • Cookie  (02.02.20 21:26:40)
Eşin haklı dostum. Önceden plan olmadan öyle spontane olmaz o işler.

  • aegis the genuine  (02.02.20 22:07:22)
@basond +1

  • Oscar  (02.02.20 22:10:22)
ben de eşinin haklı olduğunu düşünüyorum, bu arkadaşlarınla kalmana izin vermemek değil, önce belirli bir şartta ya da saatte anlaşmışsınız sorun senin buna uyma sorumluluğunu almaman

  • freebird5406_2  (02.02.20 22:11:25)
Mühim bir olay değil. Eşinin tripleri anlamsız. Arayıp söylemişsin, izah etmişsin. Kafayı bulup sonra açıklasaydın herhalde boşanacakmış, öyle görünüyor.

Allah kolaylık versin, evlilikten köşe-bucak kaçma sebepleri hep bunlar.
  • aristarkos  (02.02.20 22:17:06)
Benim gerizekalı kocam ay hastalandım annem baksın, dükkanda iş yok gündüz annemlerde takılayım aman annemde oyalanayım diye diye soluğu anasının evinde aldı şimdi.
Bir insan evlendiyse evini barkını bilecek. Bence uzatmanın alemi yok olan olmuş alın eşinizin gönlünü kapansın konu ama benim tavsiyem önceden birlikte anlaşmadıysanız böyle ani kararlar vermeyin sonra cidden ardı arkası kesilmiyor.

  • cilekli pasta  (02.02.20 23:41:42)
freebird5406_2 +1

koskocaman adam ne kadar içerse eve dönemeyeceğini bilir. yani 3. ya da 5. artık hangi kadehse onu içerken eve gitmemeye karar vermişsiniz, sonra da hanımı arayıp istemeden oldu gelemiyorum ayağı yapmışsınız :) kadınların tam olarak neye kızdığını anlayamamak olay. sonra da 'ne var bunda' diye savunma yapmak.
  • sanguine mcqaer  (02.02.20 23:43:56)
Eve taksiyle gidebilirdiniz. Eşiniz haklı.

  • sta  (03.02.20 00:54:42)
Önceden planlanmış bir durum olsaydı eşiniz muhtemelen bir şey demezdi. Burda sıkıntı bir bakıma verdiğiniz sözü tutmamış oluşunuz. Döneceğim deyip dönmemiş, spontane iş yapmışsınız.
Durumun evli olup olmamakla alakası yok.

  • fingers of fury  (03.02.20 01:17:00 ~ 01:17:23)
Freebird+1
Ben de eşim de kalmayı sorun etmeyiz ama sonradan plan değiştirilmesine laf ederiz.

  • somethinginthewayshemoves  (03.02.20 01:18:45)
Haklı diyen arkadaşlara bir artı da benden. Sebepleri de çok güzel açıklamışlar.

Mesele kalmanız değil; kendinizi kaybedecek kadar içmeniz, böylesi bir durum için alternatif üretmeye üşenmiş olmanız (taksiyle dönmek vb), verdiğiniz sözü tutmamanız. Eşiniz size saygı göstermiş, planınızı bozmamış ama siz (çok özür dilerim kaba bir tabir olacak ama) tepesine çıkmışsınız. Hastalık ya da önceden anlaşılmış bir planınız yoksa gece evinizde olmalıydınız. Sorumsuzca davranmışsınız.
  • balik kraker  (03.02.20 01:30:28)
eşiniz haklı, açıklayan tümm arkadaşlara +1

  • takunyali kokos  (03.02.20 10:25:06)
Yeteri kadar vurmamışlar. Eşinin haklı olması için evli olmanıza da gerek yok. Sorumluluk sahibi herhangi bir birey herhangi bir ilişkide başka türlü sözleşip sonra bu hareketi yapmaz. Alkolü ne kadar içeceğini bilmemek de cabası.

  • osssy  (03.02.20 11:42:13)
bence mesele edecek bir sey yok. ama bu bagimsiz degerlendirilebilecek bir olay da degil. genel olarak durust, guvenilir bir insansaniz ve bunu esinize hissettiriyorsaniz sorun olmamasi gerekirdi. ev bu sonucta asker ocagi degil. ustelik arkadaslarini da taniyor.

  • jimicik  (03.02.20 11:53:15)
Esinize olumsuz konusmak gibi olmasin ama saf Kezbanlik yapmis. Toplumsal norm bu sekilde maalesef. Sizin yaklasiminiz normal.
Hicbir hakliligi yok. Esler birbirlerine guvenirler, degil mi? O guven yoksa, zaten niye evlendin?

Yok, soylemek lazimmis, yok o aksam bir beklemismis, yalan dolan, ivir zivir. Klasik ozguven yoksunlugu, eziklik, baska hicbir sey degil.
  • ebabil curnatasi  (03.02.20 12:05:55)
çok içip eve dönememe olayını bekarken yapıyordum ama evliyken yapmam, eşimin yapmasını da istemem. göbeğimiz birleşmedi, tabi ki her gece aynı yatağa girmek zorunda değiliz ama ortada geçerli bir sebep olmalı. çocuk değiliz sonuçta.

ayrıca eşinden 'hatunu kafaladım' diye bahsetmen evliliğiniz hakkında fikir veriyor biraz.
  • elorelia  (03.02.20 12:11:44)
eşin haklı , ona göre içip durman gereken yeri bilmeliydin.

  • ladybird  (03.02.20 12:51:03)
@sanguine +1

Sarhos olacagini anladigin noktada icmeyi birakip eve gitmen gerekirdi. Taksiye binseydin, arabani sonra ayilinca gider alirdin.
  • chitosan  (03.02.20 12:55:54)
jimicik +1. eve gitmek istediğinden emin misin, eşin eve gelmeni istediğinden emin mi. biriniz sorumsuzluk diğeriniz agresyonla aslında başka şeyleri mi dışa vuruyorsunuz? benim aklıma bunlar geldi okurken sori xd

  • snape i başından beri tanırım  (03.02.20 17:14:07)
ben eslerin arada 3-4 gun ayri ayri tatil yapabilmesinden yana biri olarak yaziyorum, haksiz degilsiniz ama esiniz daha hakli. ayni sehirde bu sekilde ayri kalmak bana sacma geliyor, ne kadar iceceginizi bilirsiniz. olay yaratmazdim ama bir daha ki sefere adam gibi icmeyi ogren ya da icme.

  • kassiopeia  (03.02.20 17:31:25)
senin eşin eve kaçta geliyor? misal 21:00. sana bir gün dedi ki, ben şu şu şu sebepten 23:00 de geleceğim. veya bu akşam gelmeyeceğim eve. iş arkadaşımla içtim. sarhoş araba kullanmak istemediğim için eve gelmeyeceğim. sen buna nasıl tepki verirsin ?

  • csexpert  (03.02.20 21:06:33)