İphone 7 ‘m Yetkili serviste Klonlandı

cihazı yaklaşık iki yıl önce aldım. geçen aralık sonun garantisi doluyordu. bataryası zayıfladığı için aralık ay içinde forum gaziantep zentech şubesine telefonumu bıraktım. ürün bir hafta içinde geldi. batarya değişimi yapılmış ve bunun yanında seste eko problemi var diye ön panel değiştirilmiş.
cihazım servisten geldikten sonra tabi sevinçliyim ön paneli değişmiş bataryası da değişmiş. yalnız bu ön panel değişikliğinden dolayı içime kuşku düşmedi de değil.

ben ilk başta kendi hattımı taktım kullandım. daha sonra başka bir hatla kullanacak oldum ama hatta servis yoktu. biraz araştırınca cihazımın imeisinin klonlandığını ve btk tarafından adıma kayıtlı hat ile adıma kayıtlı bu cihazın eşleştirildiğini gördüm.

olayın serviste olduğunu biliyorum. çünkü başka ihtimal yok. nereyi aradıysam olmadı. cihazı eski haline döndürmek mümkün değil faturası bende olmasına rağmen.

başka numara kullanacak olduğumda e devletten değişim yapmam gerekli. onda da hemen numara aktif olmuyor. en az bir gün bekliyorsun. sonra yarın öbür gün cihazı satmak istesem bu klonlamış diye satamayacağım ya da değeri düşecek.

bu konuda ben neden mağdur oluyorum anlamıyorum. devlet bu kadar basiretsiz mi. olayın benle hiç bir ilgisi yok ama kısıtlama yiyorum. malımın değeri düşüyor. ben mağdur oluyorum. bu konuda resmen çaresizim. Konu hakkında başka ne yapabilirim?

yani o kadar saçma ki yapılan iş. nasıl çaresiz kaldılar da daha yıllarca kullanılacak olan iphone 7'nin imei'yi çalıp başka cihaz ya da cihazlara klonladılar. biraz akılları olsa yapmazlar. bu işin raconu hurdaya çıkmış olan cihazların imeilerini klonlamaktır.

akıllı işi değil.

ne yazık ki ispat edemezsiniz. suçlu kim nasıl bileceksiniz.

normalde bu imei çakılan aleti bulup, onun kullanıcısına ulaşıp, o imeiyi kimin çaktığını bulup, bu kişilerin suça karıştığını ispat edip, tazminat vs bir dava açabilirsiniz.

çok zor değil ama imkansıza yakın sanki.
  • ozdek  (02.02.20 14:30:25)
Acaba üzerinde imeinin bulunduğu ana kart mı değişti? Şayet dediğim şekilde ise ve merdiven altı bir yer değilse sizin şu anki yeni imeiyi size kayıtlı olarak sisteme işletmesi gerekli idi. iPhonelarda imei değişimi öyle program vs ile pek mümkün değil diye biliyorum. (Ben öyle biliyorum)

  • creedwar  (02.02.20 16:03:52)
Ana kart değişimi vs olmamış. Zaten cihazın imei numarasıyla benim numaram otomatik olarak eşleştirilmiş.

  • grid  (02.02.20 17:11:22)