Bu manisa neden durulmuyor

Oradaki bu minik binlerce deprem neden bitmiyor? Ben hiç böyle bir olay görmedim ki 99’dn beri koeri takip ederim.

Yanardağ falan mı oluşacak?

ilginç ama yüzlerce depremden sadece iki tanesi 4 üstü. 5 üstü hiç deprem yok.

fay mikro mikro kırılıyor herhalde milföy gibi çıtır çıtır.
  • ozdek  (02.02.20 14:42:13)
balıkesir / izmir transfer bölgesi.

birbirine yakın, bir çok kısa fay var. hepsi birbirini etkileyebiliyor.

daha ilk 5.0'dan büyük depremden sonra hasan sözbilir, deprem fırtınasına dikkat etmek gerek dedi. en son izmir'de de hissedilen 5.2 oldu geçen hafta içinde. pazartesi veya salı.
  • rain when i die  (02.02.20 14:59:44)
Daha önce de bir duyuruya yazmıştım. 2017'de de bir benzerini yaşadık. Depremler birkaç ay sürdü. Azalarak bitiyor ama kimsede akıl sağlığı kalmıyor.

  • ganbatte  (02.02.20 16:16:26)
2007'de biz de Elazığ'da benzerini yaşamıştık, yaklaşık bir ay kadar bir süre boyunca her gün onlarca 4.0 altı deprem oluyordu, bazen 4.5-5 civarı da oluyordu ve hissediliyordu. En son bir 5.9luk deprem olmuştu, o iyi sallayıp herkesi korkutmuştu ama ondan sonra azalarak bitmişti bu deprem dalgası.

  • Haldamir  (02.02.20 17:15:57)
"yavaş deprem" olabilir iddiası var:

www.cnnturk.com
  • makinelere tapan adam  (02.02.20 23:37:57)