Fare delikten nasıl çıkarılır?

Bir fare bizim binanın dışındaki delikten girmiş, duvarın içine yuva yapmış.

Evin içine girmemiş, duvarda.

Deliği kapatsam içeride kalacak, orada ölüp kokacak, daha kötüsü sıkışıp kalırsa evin içine girmek için bir delik açmaya çalışır.
Bir şekilde onun (ve galiba yavrularının) o delikten çıkmasınnı sağlamam gerek, sonra da deliği kapatacağım.

Ama ne kullanabileceğimi bulamadım.
Acaba raid böcek spreyi sıksam rahatsız olup delikten çıkarlar mı? Çıktıklarına nasıl emin olurm.

Tesisatçı, boyacı, elektrikçi gibi fareci olsa keşke.
Bir haftada iki defa ilaçlama yaptırdım eve, yeni fark ettim dışarıda olduğun.

fare yuvasının önüne büyük kutu şeklinde olan fare tuzaklarından koy, tuzağın içine de yiyecek koy, oradan çıkıp oraya girdiğinde senin fare tuzağı boş ya da dolu anlayacağın için ona göre hareket edersin.

urun.n11.com

tabi öldürme uzak bir yere sal gitsin. zehir mehir uğraşacaksın tehlikeli, ellesen üstüne bassan üstün başın kirlenir, kaçırma ihtimalin var, ortalığı batırma ihtimalin var panikle apartman içine girer bin türlü şey. ısırıp tırmalarsa da fena, hastanelerde sürünürsün, kuduz mu oldum veba mı oldum diye.
  • hem şişko hem deli  (01.02.20 11:21:51 ~ 11:26:06)
Delikten içeri duman basabilirsin

  • diffarentiationation  (01.02.20 14:09:16)
böcek, fare ilaçlamacılar yapar o işi.
yani farecilik.
sen yeter ki paradan haber ver.
  • prizmatik  (01.02.20 15:00:35)
Duman +1
Belgesellerde yilan kostebek gibi hayvanlari yuvalarindan cikarmak icin iceri duman salarlar

  • nax  (01.02.20 16:16:00)
Fareyi oradan çıkardığında, koşarak başka yere girecek. Bu böyle sürüp gider, sonra izini kaybeder ve nerede oldugunu bilmeden arar durursun. O yüzden duman, sprey vs kullanma.

Canlı yakala istasyonu denen aparatlar var. Fare bunlara girer ve çıkamaz. Kapan değil, fareyi öldürmez, zarar vermez. Sadece içinde alıkoyar.

Bunu deliğin yakınına ve duvara sıfır şekilde, farenin giriş yapacağı açıklığın serbest kalacağı pozisyonda yerleştir. İçine de snickers gibi fındık fıstıklı aromalı bir gıdadan parça bırak. Bu istasyonların içini görebileceğin penceresi olur. Yakalanınca bunu gözlemleyebilirsin.

Sonra gider, uzak bir yerde kutunun kapağını açar ve hayvanı azad edersin.
  • rezilrusfaadam  (01.02.20 23:10:54)
Ayrıca bu aletin alışveriş sitesi linki verilmiş ama yakınlardaysan Karaköy yeraltı geçidindeki zirai ilaçcılardan daha ucuza alabilirsin. İçine ayriyeten yapıskan levha satmak isterlerse kabul etme. Kutuyu yapışkansız kullan.

  • rezilrusfaadam  (01.02.20 23:13:35)
Mukavva uzerine ozel fare yapiskani sur. Cakmakla cevizin icini yak, kokusu cikinca kartonun uzerine birak. Orayi terket.

  • tunaktunaktun  (02.02.20 08:11:39)
Yavrular buyuyup terk ettikten sonra kapasaniZ olmaz mi? Ne vicdansizlar var ya. Sanki onlar robot da canlari yanmiyor

  • bir varmis bir yokmus  (02.02.20 10:52:17)