sokak kedisi hakkında soru

dışarıda sürekli beslediğimiz kedi var. geceleri sürekli kayboluyordu meğerse bi kaç blok ilerideki binanın girişinde bi minderde uyuyornuş. şimdi hamile ve doğurdu doğuracak. komşusundan aldığım bilgiye göre o binadaki bi yaratık kapıyı kapatmış dışarı atmış kediyi. bizim binaya getirdim. kömürlükte yer yaptım ama durmuyor hiç bir şekilde. karnı nerdeyse yerde. dışarıda köpek falan saldırır. lütfen bi akıl verin bana. eve alamıyorum kuş var zaten. barınak falan kabul etmez mi?

bizim sahiplendiğimiz kedilerin annesi sokak kedisiydi. birisi, ki kendisiyle tanışmadım ama muhteşem bir insan olduğuna eminim, hamile anne kediyi veterinere götürmüştü. anne kedi doğumu veterinerde yaptı. yavrular da 45 gün boyunca veterinerde anne sütü ile beslenerek büyüdüler. 45 gün sonra ise yavru kedilerin sütten kesilmesi ile biz sahiplendik. sonrasında duyduk ki anneyi de sahiplenen birileri olmuş.

eğer biraz maddi gücünüz varsa böyle bir şey yapabilirsiniz.
  • bellbane  (01.02.20 01:50:03)
Bir odayı geçici bir süre ona tahsis edeceksiniz. Biz kaç defa bu şekilde kedi baktık. Kuş da ayrı odada takılacak artık. Barınaklarda ölüp giderler, çoğu barınakta maalesef böcek bile yaşayamaz. Evde minik kedi yavrularının olması sizi de mutlu edecek merak etmeyin.

  • pisiyorum kisik ateste  (01.02.20 10:52:04)
@bellbabe tahmini ne kadara olur bu olay?

  • everythingok  (02.02.20 02:28:26)