[]

Traş makinesi için yağ/sprey önerisi? metal parçalar arası sürtünme için...

şu makineyi kullanıyorum;

i.hizliresim.com
i.hizliresim.com
i.hizliresim.com

yeni olduğu zamanlar makinenin metal ucu ile parçaların bu metal aktarma ucuna temas eden yerlerinde margarin benzeri bir yağ vardı. parçalar arası sürtünmeyi azaltıp makine ömrünü uzattığını düşündüğüm bu yağı uzun süre önce yenilemem gerekirdi ama bir sorun da yaşamadım. ve yaşamak da istemiyorum bu yüzden önerilerinize açığım.

wd-40 silikon vardı sanırım o olur mu yoksa yağ mı alayım? alacaksam ne alayım?

 
makine yağı alın. nalburlarda 2-3 lira.

wd40 yağlayıcı değil, pas sökücüdür. evet yağlar ama makine yağı yerine kullanılacak bir ürün değil.
  • kibritsuyu  (31.01.20 13:16:00) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.