[]

Cilt yaşlanmasını geciktirmek için ne yapılabilir?

Yaş 33. Yüz yogası işe yarıyor mu? Başka neler yapılabilir?
 
Bir de botoksa erken başlamak daha doğal bir sonuç verir mi? Yani belirgin kırışıklık ve sarkmaları olan cilde botoks yapmakla henüz kendini salmamış, diri cilde botoks yapmak aynı şey mi?


  • epistemic_regress  (30.01.20 22:45:38) 
Gunese cikmamak, cikinca da gunes gozlugu, sapka ve spf kullanmak, yuzunu burusturmamak (yani gereksiz mimik yapma), duzenli nemlendirici kullanmak faydali olur.

33 yas kesinlikle "erken" sayilmaz botox icin zaten, aktrisler modeller falan genelde 25'inde baslar, preventative botox seklinde. Zaten kirisip sarktiktan sonra cok faydasi yok.
  • hot potato  (30.01.20 22:49:14 ~ 22:50:10) 
genetik. genetiğinde yoksa boşa kürek çekmek.


  • lilyb  (30.01.20 22:53:28) 
Kolajen takviyesi ve c vitamini almaya başlayabilirsin.


  • i m cool with that  (30.01.20 23:14:57) 
Cok sey yapilabilir. Ayirdigin butceye gore degisir sana sayabiliceklerim. Evde yapabilecegin bakim ayri guzellik merkezleri ayri. En temel sey tabii ki gunesten koruma iyi temizlik iyi nemlemdirme. Daha spesifik de retinol, collagen, peptidler, c e vitaminleri vs.

Cilt yaslanmasi da koyu lekeler ve kiriskliklar olarak ayri sorunlar icerir. Hepsine ayri ayri cozum sunmak lazim. Yuz yogasi dogrusunu yapabilirsen ise yarar ama yanlis yaparsan daha cok sarkma yapar. Botox icin genc degilsin. Kirisiklar iyice yerlesmeden yaptirmak makbulü zaten.
  • hindistan cevizi  (30.01.20 23:38:18) 
güneş kremi. kış aylarında da cildinin nem kaybetmemesi için doğru kremler vs


  • sttc  (30.01.20 23:43:47) 
Cildim yaşıma göre genç. Kırışıklıklar yeni yeni çıkmaya başladı. Botoksu düşüneyim o zaman.


  • epistemic_regress  (31.01.20 00:22:18) 
Botoks yapan bir doktor arkadaşım, botoksun en etkili halinin kırışıklar tamamen oluşmadan yapılınca olduğunu söyledi. Ben de 35'im, "yaptıracaksan daha geç kalmadan yaptır" dediler.


  • sopiro  (31.01.20 08:47:01) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.