ülkedeki avukat maaşları ne durumda?

merak ettiğimden soruyorum. o kadar çok hukuk fakültesi mezunu var ki bu insanlar iş bulabiliyor mu ve buldukları işler iyi maaş verebiliyor mu bu kadar talep varken pozisyonlara?

istanbulda yenimezunlarin cogu asgari maasla calisiyor sayet kendi ofisleri yoksa.

  • müptezel dostoyevski  (30.01.20 13:22:14)
İstanbul stajyer ücret ortalama 800-1000
Ankara stajyer ücret ortalama 600-800

5 yıl altı tecrübe: 3000
  • adwokat  (30.01.20 13:51:02 ~ 13:52:19)
Yeni ruhsatini alan arkadasim ortalama bi yerde calsiip cok az is yapıyor 3500 maas arti yemek yol aliyor. Baska bi arkadasim yeni ruhsatini alip 5 binle basladi. 800 alan hic stajyer arkadasim yok. 2 binden az alan yakin arkadaşım da yok ama 1 2 tane bin liraya baslayan duydum. Seninle donaniminla ilgili bi sey bu. Cok fakulte olmasi rekabeti arttirdi ama issiz kalma seviyesinde degiliz. Iyi bir hukuk fakultesi mezunu yabanci dil bilen hatta yuksek lisans yapan hicbir arkadasim issiz de kalmadi az paralar da kazanmiyor.

  • hindistan cevizi  (30.01.20 14:05:08)
Sayısız is görüşmesine gittim, iki yıllık avukatım, hep 3000-3500 arası teklif yapıldı. Bu 5000 veren yerler nereler, ben de başvurayim, yabancı dilim de var.

  • sanguine  (30.01.20 14:13:43 ~ 14:14:31)
Eski sevgilim birkaç yıl önce mezun olmuştu, stajyer olarak çalıştığı ortalama üstü bir büroda 2000 civarında alıyordu. Yer, İstanbul.

  • whyamy  (30.01.20 14:21:48)
Eski sevgilim Ankara Hukuk Mezunuydu, İstanbul da iyi bir hukuk şirketinde çalışıyordu full artı full ingilizce bilgisi vardı 3 bin alıyordu geçen sene,

Not: en son hatırladığım gece 1 de yatakta dilekçe yazıyordu
  • paramolacak  (30.01.20 15:18:44)