Hafızanızı sildirir miydiniz ?

Son günlerde moda oldu bazı ünlüler hafızasını sildiriyor . Ben cesaret edemezdim. Nasıl yapılıyor ayrıca merak ettim?

Sildirmem.

  • Amaranta ursula  (29.01.20 23:12:23)
Sildiririm

  • hindistan cevizi  (29.01.20 23:14:58)
baya baya oyuna sıfırdan başlatacak kadar siliniyorsa neden olmasın.

  • scudman1  (29.01.20 23:24:34)
nasıl sildiriyor ya? var mı öyle bir yöntem?

  • ya ben lan neyse  (29.01.20 23:28:52)
beynin gorevi kayit etmek zaten. kaydi silmek nasil oluyor bilmiyorum ama bunun yalan dolan (para tuzagi) oldugu konusunda icimde bir soylenti belirdi.

diyelim ki mumkun, hayir sildirmem. hafizada isime yarar seyler var.
  • Leonardo~Da~Vinci  (29.01.20 23:31:08)
çok net sildiririm. onca zevki güzel anı sıfırdan yaşayacak olmak sıkıcı hayatı renklendiren bir şey olur, insanın ömrü uzar.

  • Bruce  (29.01.20 23:32:54)
@Leonardo~Da~Vinci Geçen hafta arkadaşımla birlikte katıldığımız bir toplantıda, eğitimci “hipnoz yöntemi ile hafızasını sildirmek isteyen var mı” diye sorduğunda eski sevgilisini unutmak isteyen arkadaşım sahneye çıktı ama son anda vazgeçti. Doğruluğunu teyit edemediğim ve asla da cesaret edemeyeceğim bir konu.

  • Cookie  (29.01.20 23:45:04)
nokta atış siliyorlarsa olur. en nihayetinde boş bir levha olacaksam bana kaybolan yıllarımı da versinler.

  • denef  (29.01.20 23:54:40)
Yeterince kafayı sıyırırsanız ekt ile siliyorlar bazı şeyleri. Öteki türlüsü bana da keriz silkeleme şeysi gibi geliyor.

Sildirir miydim? Üstte bi yazarın da dediği gibi nokta atışı yapabilseler evet ama bugünün teknolojisine güvenip sildirmem.
  • epistemic_regress  (30.01.20 00:22:10)
ben kendim siliyorum evde.

2012'den öncesini sildim mesela fazla yer kaplıyordu. 2003-2010 yılları arası nerede çalıştığımı ne iş yaptığımı bile hatırlamıyorum. dün biri sordu 2003-2007 arasını cevap veremedim.

iyi oluyor ama daha çok megabyte, diğer bilgilere yer kalıyor.
  • ozdek  (30.01.20 00:43:39)
Beni ben yapan yaşadıklarım ancak beynim istemediği bilgileri, kişileri, olayları siliyor ki. Şöyle örneklendireyim; görüşmeye devam etmediğim kişilerin doğum günü ve araba plaka bilgisi haftasında siliniyor. Ne kadar zihnimi zorlasam da hatırlamıyorum.

  • İnanç  (30.01.20 00:56:20)
@inanç +1
Görüşmeyi kestiğim, sildiğim insanlara dair pek bir şey hatırlamaz oluyorum kısa sürede. Ne birlikte yaşadığımız iyi/kötü anılar, ne kişisel bilgileri...
Bi bir eski sevgilimin telefon numarası aklımda, onu nedense silmemiş mal beyin.
Ha, bu olmasa, imkan olsa sildirmezdim.
  • somethinginthewayshemoves  (30.01.20 01:41:27)
tamamen sildirmezdim de bir kişiyle ilgili tüm anıları sildirebiliyosan sildirmek isterdim. olmaması acı veriyor.

  • jelly bear  (30.01.20 13:14:59)
tamamını hayır ama bazı anıları evet.

  • elorelia  (30.01.20 13:19:06)
hayır asla ama hafızamdakilerin beni üzmesine engel olmayı öğrenmek isterdim tamamen sildirmek asla. çok güvensiz.

  • for day to break  (30.01.20 13:27:44)
Hafıza olayı öyle hipnozla sildirilecek bir şey değil. Hafıza, otonom bir olay. Unutmak istediğiniz şeyi unutamıyorsunuz öyle kafanıza göre. Ayrıca tavsiye etmezdim. Hastalık/cerrahi müdahale sonucu hafızası zayıflamış biri olarak söyleyebilirim ki pişman olursunuz.

  • silah taciri  (30.01.20 14:00:33)
gercek olsa, guvenilir bir sekilde yapiliyor olsa, istedigimiz kisimlari belirleyebiliyor olsak evet, kosa kosa sildiririm tabi. muthis bir deneyim olurdu ve cigar acan gelismeler yasanirdi bu sayede. dusunsene, senin karakterini sekillendiren seyler onlar. artik o duygular olmadiginda kim bilir nasil bir degisim yasanir insanin psikolojisinde.

atiyorum bir tecavuzcuyu tecavuzcu olmaya iten anilar silinse ne olur mesela? icindeki siddet istegi, zarar verme istegi gider belki?
  • jimicik  (30.01.20 14:17:27)
geçmişte yaşanan kötü olayları değil belki ama onların çektirdiği acıları sildirmek isterdim ki bu zaten eft ile yapılıyor.

  • Oscar  (31.01.20 22:33:45)