[]

orta ayardan maksimuma

bir dizüstü düşünelim. bu cihazda (80xl006ntx) bir online oyun;

40-60 fpsde kasmadan orta ayarda oynanabiliyor.

cihaza nasıl eklemeler yapılmalı ki (ssd ram ekran kartı)

aynı oyun en az 50 fpsde kasmadan maksimum/ultra ayarlarda oynanabilsin?

teşekkürler.

 
ekran kartı takviyesi dizüstüne yapılamıyor. Dolayısıyla bahsettiğiniz şeyi gerçekleştirmek zor.

ssd fps'i etkilemez. bellek tüketimini kontrol edin oyun açıkken 8 gb tümü kullanılıyorsa bellek belki yardımcı olur ancak bahsettiğiniz kadar yüksek bir artış sağlamaz.

oyun dışında başka bir şey açık değilse oyunun 8gb bellek tüketeceğini de sanmıyorum. dolayısıyla zor gibi.
  • ayin yazari  (28.01.20 13:37:49) 
ayin yazari +1

ssd ancak oyunda ufak takılmalar varsa "stuttering" onu önleyebilir ve oyunların açılma hızını arttırır. ki bunlarda daha çok gta 5 gibi açık dünya oyunlarında karşılaşılabilir.

oynadığınız oyun ile ilgili google da nelerin ve hangi ayarların (oyun dışı pc ile ilgili) oyunda ki fps'yi artırdığını araştırmanız daha net sonuçlar almanıza yardımcı olur.
  • fezagezgini  (28.01.20 13:47:58 ~ 14:05:56) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.