Sağ ve sol ayak numaram farklı

Sol ayağım daha büyük. Solda dar gelen sağda bol geliyor.

Ayak numaralarının farklı olması normal mi?

Skolyozun olabilir

  • valentinov  (28.01.20 00:07:24)
Ne alaka

  • insomniac  (28.01.20 00:09:42)
Skolyoz ile hiçbir alakası yok bu durumun, skolyoz olsa olsa bacak uzunluklarında farka neden olabilir.

  • wmeh  (28.01.20 00:15:01)
Nasıl bu kanıya vardınız? Ayakları ölçtünüz mü yoksa sadece ayakkabılardan yola çıkarak mı?

İnsanlar mağazalarda ayakkabı denerken genelde sağ çiftini denerler ve sağ çift bir süre sonra sola göre genişler. Ayakkabı alındıktan sonra ilerleyen süreçte bu durum normale döner ama en başta böyle bir algı oluşabilir.
  • mesa  (28.01.20 00:23:13)
Ölçtüm. Bakınca da belli zaten

  • insomniac  (28.01.20 00:23:45)
Vucudun bi kismi daha kalin olabilyor yaygin bi durum aslinda bu ama bazilarinda daha bariz bazilarinda daha az. Bemim de sag bacagim daha kalin mesela ayak bilegimde fark ediliyodu. Eger sonradan olduysa bu durum lenf odem sorunu da olabilir sislik yapiyo olabilir. Bazi hastaliklar da yapabilir.

  • hindistan cevizi  (28.01.20 00:30:17)
arkadaşımın da 1numara fark ediyordu mağazalara gidip çaktırmadan 2 farklı numara alıp çıkıyordu hep.

  • lcha  (28.01.20 10:45:45)