[]

Ehliyet sahibi olmadan otomobil alabilir miyim?

Daha doğrusu babam arabasını üstüme yapacak, fakat ehliyetim yok.
Sorunsuz bir şekilde bunu yapabilir miyiz? 
araba satın alırken ehliyet sorulmuyor ki, olur herhalde mantıken


  • burya  (27.01.20 22:34:34) 
Bizim evdeki araba annemin üzerine kayıtlı ama annemin ehliyeti yok, babam sürüyor


  • benign neglect  (27.01.20 22:39:39) 
trafiğe çıkmadığın sürece sorun olmaz. her türlü alınır.


  • scudman1  (27.01.20 22:39:40) 
araç alım satımlarında ehliyet şartı yok.


  • Tears of Devil  (27.01.20 22:40:58) 
elbette ama sigorta yüksek çıkar genç kişiye.. babanız da %1 de olsa bir hisse yazdırsın. aracın sahibi olarak sigorta teklifi alabilir böylece. ona daha iyi çıkar muhtemelen. kasko da aynı.


  • ozdek  (27.01.20 22:52:47) 
Ehliyet şart değil. İlk araba ise sigorta yüksek.


  • hepbiarayisicinde  (28.01.20 05:16:54) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.