Bu nasıl telif yemiyor?

videoya en ufak muzik ekleyince telif ekliyor youtube.

peki bu nasıl telif yemiyor

www.youtube.com

hem ses hem goruntu izinsiz alinmis durumda?

telif yemiş olabilir. telif yiyince hemen silinmiyor. hatta silinmesine bile gerek yok. bu videodan para kazanamazsınız. arada çıkan reklamlar telif sahibine para kazandırır gibi bir uyarı veriyor. kabul edersen video kalır ve para kazanmasın. kabul etmezsen videonu silerler veya dünya çapında izlenemez hale gelir.

  • sutlu nescafe  (27.01.20 20:45:27)
Telif sahipleri videodan elde edilen kazancın kendilerine gelmesi koşuluyla bu tip yayınlara izin verebiliyor. Yani bu videodan elde edilen gelir kanal sahibine değil telif sahiplerine gidiyor.

  • angelus  (27.01.20 20:46:52)