[]

Kredi kartı hk

Arkadaşlar selam.

Kredi kartımı kaybettim. Bankayı aradım kayıp işlemleri için. Neyse olay şu, kaybetmeden ya da kaybettiğimi fark etmeden önce bi yerde kullandım. Harcamam banka müşteri Hizmetleri tarafından görüntülenemedi ayrıca internet bankacılığından baktığımda da göremedim. Bunun haricinde farklı bir şey gördüm, ben daha evdeyken hatta uyurken “Anadolu restoran işletmeleri” isimli kuruma 1 tl ödeme yapılmış.

Sorulara geleyim:
1- kartı kaybetmeden önceki yaptığım harcama nasıl görünmüyor? Provizyona da düşmemiş bankanın dediğine göre.

2- kredi kartımı kullanmazken, evdeyken kart bendeyken nasıl böyle bir ücret çekilmiş? 1 lira olan?

3-bir de ben işsizim, yani işten ayrıldım. Ayrılmadan önce kullandığım karttı bu. Yeni kartı gönderirler mi? Limiti ne olur? Gelirimi sormuşlardı, eski maaşımı söylemiştim karambole. Eski limitten düşük mü olur?


Teşekkürler

 
1) offline pos cihazından işlem yapmışsınız. Bazen birkaç günü bulabilir. Normal. Hiçbir yerde görünmez. Pos makinası internete bağlanınca görünecek.
2) kredi kartı bilgileriniz de çalınmış. Kartin limiti genelde 1 liralık alisverislerle deneniyor dolandırıcılar tarafından.
3) limit değişmez. Yeni kart gönderecekler. Ben mobil islemlerden limit arttırımı yaptım geçen. Yalan söyledim. Sorun olmadı.
  • allah yazdiysa bozsun  (27.01.20 20:33:51) 
E şimdi aynı mantıkla 1 için sorayım, ben kartı iptal edene kadar geçen sürede offline pos cihazı kullansa birileri, şüpheli hareket olarak da görüntüleyemeyecek banka, haksız mıyım?


  • dalgaci mahmut  (27.01.20 20:45:54) 
Formun adını tam hatırlamıyorum. Şüpheli işlem itiraz formu olmalı adı. Onu doldurup bankaya itiraz ediyorsunuz. İlk başta bütün borcu sizinmis gibi ödüyorsunuz yaklaşık 120 güne ödeme gerçekleşiyor hesabınıza. Başıma gelen ve şahit olduğum hiçbir itirazda müşteriyi üzen bir olay görmedim bankalar tarafından. Offline cihaz başınıza çok gelebilecek bir hadise değil. 14 yaşından beri kredi kartı kullanıyorum. Bir kez gördüm.


  • allah yazdiysa bozsun  (27.01.20 21:02:19) 
anadolu restoran işletmeleri mcdonalds hocam. kahve fln içmişindir uyurken.


  • mahone  (27.01.20 21:37:01) 
Benim kart kopyalanmıştı yurt dışında 750 dolar 750 dolar iki cekim yapılmış, bankaya dedim ota boka SMS atıyorsunuz bunda niye yollamadınız. Sonra bu para dondurulmuş şekilde ekstrem geldi daha sonra da iade ettiler. Bir app var ifax ondan yazı yazıp fax yollamıştım itiraz etmek için bunu istemişlerdi. Sıkıntı olmaz. Kredi kartın da geri gelir.


  • monkey  (27.01.20 23:50:17) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.