noktalama sorusu

13. Şirket kuruluşunun ardından, her bir yönetici, sekreter ve müdür, Hissedarların Oybirliğiyle Alınan Kararı ile seçilecek veya yeniden seçilecektir (ilgili yöneticinin, sekreterin veya müdürün görev süresinin dolması halinde).

13. Şirket kuruluşunun ardından, her yönetici, sekreter ve müdür, Hissedarlar Müşterek Kararı ile seçilecek veya yeniden seçilecektir (ilgili yöneticinin, sekreterin veya müdürün görev süresinin dolması halinde.)

parantezden önce/sonra boşluk koyma durumu, hangisi doğru? ikincisi doğrusu değil mi? ingilizce metinlerde parantez işaretinden sonra koyuluyor birinci örnekteki gibi ama türkçede böyle değil diye biliyorum.

birincisi doğru

  • pide  (27.01.20 13:11:04)
nokta cumleyi bitirir cumle parantezin icinde bitmiyor ki icine konsun

  • m4deniz  (27.01.20 13:40:33)
nokta disari gelecek.

Hissedarların Oybirliğiyle Alınan Kararı --- h, o, a, k neden buyuk?
  • jimicik  (27.01.20 14:00:05 ~ 16:16:54)