[]

su buharlaşma sorusu

vazonun içinde süs taşları varken koyduğum su sanki az az buharlaşıyor gibime geliyor
taş olmadan koyduğumda ise buharlaşma yok
yanılıyor muyum?
yanılmıyorsam nasıl gerçekleşiyor bu basit bir teknikle anlatırsanız?

 
Teori; su miktarı fazlayken buharlaşan suyun seviyesini gözlemlemek daha zor oluyordur. Taşlar varken vazoda su hacmi daha az olacağından aynı miktar su buharlaştığında su seviyesi daha hızlı düşer.


  • archmage mahmut  (27.01.20 12:42:03) 
Buharlaşma tamamen suyun yüzey genişliği ile alakalı, farklı günlerde farklı dış sıcaklıklarda denk gelmişsinizdir.


  • John Bloor  (27.01.20 18:05:33) 
taşlar suyu yavaşça emiyo olabilir.


  • sttc  (27.01.20 21:29:32) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.