Özel ders

Arkadaşlar selam,

Fransızca özel ders vermeye başlayacağım ama kafama takılan birkaç şey var.
Eğer özel ders alıyor olsaydınız bu dersten beklentiniz ve uygulama esnasında istekleriniz ne olurdu? Yani daha verimli bi ders olması için olmazsa olmazlarınız nelerdir?
Teşekkür ediyorum yanıtlar için.

her ders öncesinde konumuzu ve amacımızı açıkça öğrenmek isterdim
her ders sonunda öğrendiklerimizin kısa özetini dinlemek iyi olurdu
rutin olarak da geri bildirim isterdim, nasıl ilerlediğime dair

başarılar
  • superb  (26.01.20 22:54:21)
Kursu alma amacım sorulmalı, dili öğrenmeyi ne için istediğim ne şekilde kullanacağım da. Sınav mı, günlük konuşma mı, iş dili mi. Sonsuz saat ders olmayacak nasılsa, verimli kullanıldığına ikna olmak isterdim.

  • Bruce  (26.01.20 23:04:19)
ben eski usul soru cozerek ogrenmeye alismisim. pratik yapmam icin bol soru isterdim.

  • pide  (26.01.20 23:12:25)
Ders alan kisiyle odemeyi yapan kisinin ayni olup olmamasina gore degisir bence. Yani bir ebeveyn cocuguna ders aldiriyorsa ve cocuk cok gonullu degilse ebeveyni hos tutmak lazim. Yok yetiskin birisi parasini kendisi odeyip ders aliyorsa o zaman daha farkli durum.

  • crown  (26.01.20 23:22:20)
beklentiler belirlenmeli. iki üç haftada bir yol haritası güncellenmeli. gramer ile başlayan biri belki konuşma için pratik yapmaya dönebilir.
ödev verilmeli. derse gelmeden önce işlenecek parça evde okunabilir, kelimelerine çalışılabilir. alıştırmaları çözülebilir. derste konuşarak tekrar yapılabilir.
konuşma sırasında bilinmeyen kalıplar, kelimeler öğretmen tarafından anlamı vs söylendikten sonra simültane şekilde not alınıp ders sonunda öğrenciye verilebilir.
gazete, broşür, ilan hatta internetten komik meme ler vs materyal olarak kullanılaiblir.
öğretmen pratik olması açısından öğrenciye kitap tavsiye edebilir. kaynak bulmak da zor bi iş. ilginç konularda veya masal kitapları önerilebilir.

bi de ders başında çay/kahve ikram edilebilir.
  • sttc  (27.01.20 01:38:23 ~ 01:38:54)