memurluk mu öğretmenlik mi?

hangisini seçerdiniz? bilen yetkili bir abi/abla + - leri verebilir mi acaba?

Bilen derken? Bu sorunun doğru cevabı yok ki bilen olsun. Tercih meselesi. Ben öğretmenliği tercih ederdim ki ettim de zaten.

  • Fusha  (26.01.20 15:48:06)
Espri mi? Memurluk zaten öğretmenlik gibi birçok mesleğin genel adı.

  • aristarkos  (26.01.20 15:48:14)
@aristarkos.
memur denen bir pozisyon var idari ya da hizmet kurumlarında. vhki var, evet memur genel adı.

kağıt kuğut işleri mi çocukların bitmez bilmeyen sesleri mi diye sorayım o zaman.

@iggy pop
4001 memurluk, kağıt isleri MEMUR pozisyonu ve kadrosu.
  • Techsavvy  (26.01.20 15:50:53 ~ 15:51:25)
memurluk 4001 ise bu karşılaştırmada öğretmenlik daha iyi.

  • candide  (26.01.20 15:56:11)
Batıda öğretmenlik.

  • ruhen hastayim ben  (26.01.20 15:56:47)
Bu durumda öğretmenlik tabii ki.

  • aristarkos  (26.01.20 16:09:33)
Öğretmenlik. Maaşı daha iyi , çok kalabalık bir okul değil ise az ders saati , branş temel dersler değil ise azın azı ders (handikapı , norm fazlası olursunuz) ; şark hizmeti var , gitmemek için yalapşap evlenen çok.Proje okulu ise canınızı çıkarırlar , normal ama kalabalık bir okulsa ders yükü çok olur.

Memurluk. Maaşı düşük, ilçe mem'de görevli iseniz iş yükünüz az ama esnetemeyeceğiniz mesai saatleri var.Uğraşacak şef amir müdür çok. Okulda görevli iseniz ve dik durabiliyorsanız hiç angaryasız sakin bir işiniz olur, öğrenci öğretmen temasınız az olur, mesai saatlerinizi esnetebilirsiniz. Her iki kadronunda şark hizmeti yok , her ikisinde de bulunduğunuz kurumda herkes gelip geçicidir siz ve bina temeli kalıcıdır.
Kabaca böyle , sormak istediğiniz olursa hiç çekinmeyin bilgim dahilinde paylaşırım.

Not : MEB memurum :)
  • synax  (26.01.20 17:55:45 ~ 17:56:40)
Öğretmenlik.
Binlerce memur öğretmen, öğretmenliğe geçmek için bekliyor

  • efruz  (26.01.20 20:25:12)
ne memurluğu mesela. ben ders anlatamam ama izinleri ve haklarını düşününce öğretmenlik iyi.

  • mikahakkinen  (26.01.20 21:30:43)
öğretmenliğine göre de değişir. ne öğretmenliği ve nerde öğretmenlik hangi okulda oluşu da epey önemli.
bir ilin sorunlu bir ilçesinde Mİ MAHALLESİNDE Mİ NE öğretmenlik yapan ve iş sonundA canından bezenler varmış.

  • for day to break  (26.01.20 21:58:35 ~ 22:00:34)