Karın kası

Boyum 179, kilom 73. Alt karnım biraz yağlı, o yüzden karın kasları belli değil. Bunu ortaya çıkarmanın tek yolu kilo kaybetmek mi? Yoksa hem kardiyo yapıp hem aldığım kaloriyi artırsam, birkaç aylık süre içinde aynı kiloda kalıp karın kasını belirginleştirmem mümkün müdür?

Deildir.
Kalori açığı yaratıp yağları yakacaksın, ister yemeğinden kıs, ister cardio’nu arttır. Yağ gitmeden karın kası gözükmüyor maalesef. Aslında sen de biliyorsun sorunun cevabını da işte ben de böyleydim :) maalesef sihirli bir iksiri yok hocam bu işin.

  • Deathrow  (25.01.20 15:29:22)
Bir kaç ayda aynı kiloda kalarak kaslarında fark yaratacak kadar kütle artışı sağlayamazsın. Kilo verirsen de zaten zayıfsın çöp gibi kalırsın.

Bir kaç ay değil de 1 kaç sene dersen anca mantıklı görünüyor.
  • kimlanbu  (25.01.20 17:10:15)
önce kalorini arttırarak kas çalış. kilo al. daha sonra yağ yakmak için kaloriyi azaltarak kas çalışmaya devam etmen gerek. En az kas kaybıyla kilo ver ki kasların ortaya çıkabilsin. ilk başta kalorini arttırmadan çalışırsan kas yapmak yerine kastan kaybedersin

  • fingers of fury  (25.01.20 23:38:05)