[]

Kerpiç Evler neden yıkılmadı

6.8 çok büyük deprem. Köylerin çoğu kerpiç diye biliyorum, neden hiçbiri yıkılmadı acaba? beton binalar yıkılmış daha çok.

havaların soğuk olması mı acaba kerpiç evlere yaradı. hani toprak dondu hesabı?


 
hiçbir köy evi yıkılmadı diye bir şey yok.

tr.sputniknews.com

bu da 3 yıl öncesinden: www.sabah.com.tr

kerpiç evler yıkıldıklarında, betonarme ve çok katlı binalar kadar insani hasar vermiyorlar. muhtemelen bundan ötürü fazla haber olmuyorlar.
  • cern de cayci olmak vardi  (25.01.20 13:24:05 ~ 13:26:23) 
Köy evlerinde hasar olmadığını nereden biliyorsunuz? 5-10 tane bina yıkıldı herkes onları gösteriyor. Malatya’da ölenler ve diğer Elazığ’ın köylerinde de bir sürü ev yıkıldı fakat şöyle düşün ev sahibi tek katlı olduğundan deprem başladığında kaçmıştır çünkü esas vurucu darbe 20.saniyeden sonra başlıyor can kaybı az olduğundan göstermiyorlar


  • un4given  (25.01.20 13:25:23 ~ 13:39:11) 
aksine kerpiç evler yıkıldı hep, yanlış bilgi edinmişsiniz.


  • tabirimekruh  (25.01.20 14:02:30) 
kerpiç ev yıkılsa bile hem çoğunlukla tek katlı olduklarından hem de nisbeten hafif malzeme olduklarından, enkaz altından kurtarması da daha kolay, enkaz altında kalanların ölüm sayısı da çok yüksek olmuyor. bu yüzden haber olmuyorlar. ya da akut veya haber kanalları oraya varana kadar zaten köylüler arasında organize olup büyük çoğunluğu çıkarmış oluyor.
ayrıca kerpiç evler genelde köylerde. malatyada yüzlerce köy var ama bir tane şehir merkezi var. dolayısıyla haber kanalları köylere değil, şehir merkezlerine ağırlık veriyor. bu yüzden biz yıkılan köylerdeki kerpiç evleri değil, şehirlerdeki betonarme binaları görüyoruz.

  • halanne  (25.01.20 16:21:03) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.