kira getirsin diye ev almak

arkadaslar selam,

simdi atiyorum 300 bin liraya ev aliyorsun 1200 lira kira getiriyor, ayni sekilde 150 bin liraya studyo daire aliyorsun 1000 lira kira getiriyor, diyelim baska sehirlerde gerci. ornekler kabaca, takilmayin lutfen.

simdi kira geliri icin 150 bin liralik daha mantikli duruyor ama peki 3-5 sene sonra satmak istesek, kolayca satabilir miyiz? hangisinde degerlenme daha fazla olur, hangisini daha kolay satabiliriz?
evet aslinda bircok degiskene bagli da gene de genel olarak fikirlerinizi merak ettim.

Kira ile evi fiyatları orantılı değil, mantıklı bir hesap çıkarılamaz böyle.

Ama şu soruyu cevaplayabilirim, 1+1 ev her zaman zor satılır. Müşteri portföyü dardır.
  • John Bloor  (25.01.20 09:56:45)
tespitine katiliyorum, 300kya bir tane 3+1 alacagima, iki tane 1+1 alirim

  • pofudukayi  (25.01.20 12:02:11)
Artik 2+1, 1+1 farki kalmadi kirada benim gordugum.

3+1i de bence azinlik kiraliyor. 1 cocuktan fazla cocugu olan ciftler mesela...

Satilikta fark ediyorsa ama kucuk evi alirim tabi.

Bi de o studiolar cok pahali hem kiralik hem satilik olarak.
Beylikduzunde bikac ay once studio sordum. 1500 dediler asagisi yok. Aidat haric. Senin eline gececek kira geliri olarak yani. Ucuz studio bulursan onu al iyi kira getirir.
  • Flipsflops  (25.01.20 16:24:51)
Arkadasi beklerken sikintidan duyuruya girip bi de cevap yazinca boyle oluyor demek :))

Soruna tam cevap olmamis :(
  • Flipsflops  (25.01.20 16:26:19)