Ananası yeşilken almak

Ananası www.google.com şu haldeyken alıyorum. Birkaç gün bekliyorum avokado gibi olgunlaşır belki diye ama pek olgunlaşmıyor. Hatta küfleniyor.

www.google.com gibi olması için ne yapmalıyım?

en uygun haldeyken alıyorsunuz, bekletmeden yiyin hocam. sararınca lezzeti de gidiyor.
yeşil ananas = olgunlaşmış/yemeye hazır (yanlış mı biliyorum yahu?)

  • MtKrt  (25.01.20 00:19:13)
Tuz dök yerken yeşili olmuş olandır

  • yeliz adeley  (25.01.20 01:03:51)
O sarı olan bitkinin üstünde olgunlaşıyor. Daha hızlı bozulduğu için de türkiye gibi ananas çiftliği olmayan yerlerde bulunmuyor. Avrupa'da marketlerde oluyor ama uçakla gelmiş oluyor ve normaline göre 2-3 kat pahalı oluyor. Yeşil aldığın ananas da yemeye hazır oluyor, bekletirsen ekşir, asidik tadı artar.

  • mirafiori  (25.01.20 10:41:35)