Kızılaya deprem için SMS le bağışta bulunmak mantıklı mı?

Sb

Yani güvenilir mi?

  • epistemic_regress  (24.01.20 22:58:44)
gg olacak ama bana kalırsa değil. depolarının tonlarca erzakla ıvırla zıvırla dolu olması gereken bir kuruluştan bahsediyoruz. bu senaryoya hazırlıklı olması elzem olan bir kurum "agalar deprem oldu bize para verin" diyememeli. zaten yıllardır veriyoruz. fakirinden en zenginine kadar herkesten vergi alıyorlar bu işler için. şimdi 10 lira toplayıp yardım yapılacaksa senelerdir toplanan vergilerin karşılıkları nerede?

www.egitimsistem.com

yapamayacaklarsa bıraksınlar bence.
  • Tears of Devil  (24.01.20 23:04:23)
ben guvenmiyorum.

  • xvyz  (24.01.20 23:12:00)
Ben kan bile vermiyorum guvenip. Para yardimi da asla yapmam.

  • hindistan cevizi  (24.01.20 23:21:01)
başıma bi iş gelmeyecekse güvenmiyorum.
ne desem gg. o yüzden susuyorum.

  • prizmatik  (24.01.20 23:24:24)
asla asla asla.

  • scudman1  (24.01.20 23:28:44)
Hiç güvenilir değil. Kimin yediği kimin çaldığı belli değil. Yapacağınız bağış boşa gider.

  • kirmizipilotkalem  (24.01.20 23:30:16)
6.8 lik bi depremde bile bizden para istiyorlarsa kapatip gitsinler. Bu insanlar onlarsiz da gerekeni yaparmis. Utanmadan tweet atmis, sonradan silmis. Ceplemisler iste simdiye kadar gelen paralari, 6.8 olunca gozune fener tutulmus tavsan gibi kaldilar.

  • eazy  (24.01.20 23:31:54)
Arkadasim dogu illerinden birinde Kizilay’da calisiyor. Ondan aldigim bilgiye gore yardim icin hazirliklara basladilar depremden bir kac saat sonra.

  • damba  (24.01.20 23:40:36)
  • prizmatik  (24.01.20 23:43:14)
Kanal İstanbul için 100 milyar lira harcamayı göze alan devlet deprem mağdurları için bizden para istiyor. Bir tuhaflık yok mu sence bu işte?

  • amortisman  (25.01.20 00:37:59)
Kızılay devletten bütçe almıyor sanıyorum. Dileyenler araştırabilir. Kızılay bir ulusal dernek. Gelir getirici faaliyetleri var soda, çadır gibi. Ek olarak önemli kira gelirleri var. Fonlar ve bağışlarla yürüyor geri kalan işler. Çalışanlarının devlet memuru falan olduğunu mu sanıyorsunuz. STK gibi çalışır Kızılay. Boş, duygusal yorumları önemsememenizi tavsiye ederim. Ha soruya cevap, Kızılay'da çalıştım daha önce, babam geçenlerde kurban verecekti verdirtmedim. Kendim de önemli bir bağış yapmam. Fakat acil bir durum ve her türlü ihtiyaç olabilir. İnsanların sahiden ihtiyacı var. Şu anda bile o insanları düşünmek yerine aklıma kanal istanbul geliyor olsaydı kendi adıma çok mutsuz olurdum. Dünyanın çeşitli yerlerinde de afetler sonrası ya da terör saldırıları sonrası bu tarz kampanyalar olur. Kızılay başkanının böyle bir kampanya paylaşımından daha doğal ne olabilir. Bu kampanyayı Kızılay yapmayacak da kim yapacak.
Afad ile Kızılay'ı karıştırmayalım.

  • but that was just a dream  (25.01.20 04:08:16)
Kızılay başkanı 50.000 lira maaş alıyor yardım etmek lazım gelir.

  • old possum  (25.01.20 14:13:44)
kızılayın çok ihtiyacı varsa devlet ateşlesin 3-5 milyon. önüne gelen suriyeliye 40 milyar dolar harcamayı biliyor bu araplar.

  • inekadam  (25.01.20 14:21:21)
  • prizmatik  (29.01.20 12:23:55)
bir çok yardım kuruluşuna kendiniz birşeyler alıp verebilirsiniz. ısıtıcı, battaniye, iç çamaşırı vs. ulaştırıyorlar.
kızılay maalesef prestijini kaybetmiş bir kurum.

  • dedim dedim de kime dedim  (29.01.20 12:31:02)