Kira, depozito vs.

Arkadaşlar, bir ev arkadaşlığı görüşmem oldu.
Şimdi ben eve 1 martta taşıyacağım gibi dusunun, ilan da zaten o şekilde.
Dediler ki biz kirayı 25 şubatta veriyoruz o zaman ödemem lazım.
Ama bence ben mart ayında taşıniyorum ya, tasininca 1 martta kirayı veririm. Sonra ki kirayida 1 nisan da veririm.
Ama 25 şubatta verirsem onların şubat ayı kirasını da ödemiş olmayacak miyim? 25 martta tekrar ödeme yapacağım.
yanlis mi düşünüyorum?

Bir de oturma odasina eşya almışlar, ucretini üçe boleceğiz diyorlar. Iyi guzel de ben kalıcı değilim ki, 6 ay kalacağım eve niye o kadar eşya parası vereyim?Zaten depozito ödeyeceğim. Bunu onlara da söyledim, hic begenmediler, zaten bu is olmaz ama sormak istedim.

Ilk soruya girmiyorum da ikincisi sacmalik. Kaziklayacak koyun ariyorlar ahah.

  • hot potato  (24.01.20 01:26:45)
kiralar genelde peşin ödenir, yani martın kirasını şubat 25te vermen bir nebze anlaşılır. ama 25 günlük ödeyebilirsin.

eşya işi çok saçma, böyle tiplerle eve falan çıkma.
  • yonge and bloor  (24.01.20 01:38:25 ~ 01:38:50)
Kira onden odeniyorsa (ki oyledir) eve tasininca 25 gunluk kira bedelini hesaplayip verirsin. 25 subat'ta da tam kira bedeli verirsin.

  • brkylmz  (24.01.20 01:40:59)
+1 böyle tiplerle eve çıkılmaz

  • mesa  (24.01.20 01:41:37)
yakında böbreğini isterler. selam dahi verilmez.

  • ayaklibalik  (24.01.20 01:41:52)
böbreklere dikkat +1

  • msrm3463  (24.01.20 01:51:30)
Sanırım onların derdi eve daha erken tașınmanızı sağlayıp her birine düşen kira bedelini azaltmak.
İkinci olarak 6 aylık kalacaksınız yeni eşyalar için 6 aylık "kullanım bedeli" ödemek istediğinizi belirtebilirsiniz.
Bu da kiralama olacağından 6 aylık toplam bir kullanım bedeli belirlenir ve bu bedel 6 ya bölünerek aydan âyâ ev kirasıyla birlikte ödenebilir. Ya da bu 6 aylık tutar yerine toplam bedel karşılığı eve ihtiyaç duyulan bir bir eşya satın alınabilir. Siz gittikten sonra baktıkça sizi hatırlarlar.
Ev eşyalarını - şu kadara aldık.. demelerine pek bakmayın faturalara bakın.
  • Erva  (24.01.20 05:15:02)
Aklin varsa tasinmazsin bu eve. Huzurun falan kalmaz. 25 subatta oduyosa sana ne bundan odeyemeyeceklerse tek baslarina cikmasalarmis eve.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (24.01.20 08:32:52)
İlk durum normal. İkincisi saçmalık. Sakın bulaşma. Ödediğini düşünelim. Evden ayrılırken sana ödediğini iade edeceklerinin garantisi yok. İşi yokuşa da sürerler. Yıpranmış deyip vermezler. Bence bulaşma.

  • silah taciri  (24.01.20 12:44:34)