Discord nedir ne değildir?

Ya bu oyuncular kullansın, twitch yayınlarında açılsın diye yapılan bir site/uygulama o kadarını biliyorum. Aslında baya da oyun oynayan biriyim ama online pek sevmediğim için, twitch mwitch de çok bulaşmadığım için pek fikrim yok. Neler yapılabiliyor bununla? Twitch hariç kullanım alanı var mı? Neye yarar? Discord 101 dersi varsa alırım..

Bi kere twitterdan takip ettiğim iki kişi yayın yapacak discorddan muhabbet olacak diye hesap açtım, ben girene kadar yayın bitti galiba ya da bir sorun çıktı. Onun dışında kullanmadım hiç. İlk kez kendimi teknolojiden anlamayan dede gibi hissediyorum, mutsuzum :(

diskord da hemen hemen fanı olan her oyun için hem resmi hem de resmi olmayan sunucular var.

mesela borderlands 2 oynarken kullanıyordum.

bir server düşün, binlerce oyuncu var oyun serverinde, istediğin görevleri yapmak için arkadaş buluyorsun, orada bir sürü kanal açmışlar 4 kişi birden oynanabilen bir oyun borderlans, mesela 4 kişi aynı ses kanalına girip oyun oynarken mikrofon ile diğer 3 oyuncuyla konuşabiliyorsun geyik yapabiliyorsun. aynı şekilde müzik kanalları falan oluyor, girip müzik dinleyebilirsin chat gibi yazışabilirsin, görüntülü arama var mıydı hatırlamıyorum.

cs go da buna gerek yok cs go nun o özelliği var, pek öyle görev falan yapılacak bir oyun olmadığı için insan aramana da gerek kalmıyor.

gta 5 oynarken ben oyuncu bulamıyordum mesela o zaman diskorda girseydim bu sorunum çözülürdü, binlerce oyuncu olduğu için atıyorum şu heiste şu adam lazım dediğimde 50 tane adam bulunurdu.

bu arada bi dipnot geçeyim, american truck simulator'un oyun oynarken içinden açabildiğin radyo kanalları var, 50 den fazladır, o kadar güzel müzikler çalıyolarki anlatamam, oyun içinden dinleyebiliyorsun bazen sırf müzik dinliyeyim diye oyunu açıp radyosunu dinlediğim oluyor.
  • hem şişko hem deli  (23.01.20 22:46:00 ~ 22:49:21)
Ya işte ben bi oyunu başkasıyla oynamaktan nefret ediyorum sorunum o sanırım :D tanıdığım biriyle bi şey oynamak geriyor beni.

4 kişilik oynanacak bi oyunu konuşarak oynama fikri bile rahatsız etti. Çok saçma bi sosyal fobim var bu konuda dshshshs
  • nundu  (23.01.20 22:53:11)
ben de sevmiyorum, ben girip cs go oynuyorsam kazanmam ya da kaybetmem bişey ifade etmiyor, iyi vakit geçirmek kafa dağıtmak için oynuyorum.

dediğin gibi millet öyle değil hırs yapıp öfkeleniyolar bu beni de geriyor. diskordda görmüştüm mesela adamlar oyuncu ararken rage olmasın, öfkeli hırslı olmasın vb diye arıyolar.

yabancılarla oynamak çok keyifli oluyor tavsiye ederim.
  • hem şişko hem deli  (23.01.20 23:03:32)