2000'li yılların en havalı bulmaca sitesinin adı?

Gizem dolu bir internet sitesiydi. Hatta adının başında-sonunda ya da ortalarında bir yerde "gizem" kelimesi geçiyordu. Çok basit bir arayüzü vardı. Ekran da tek bir soru görünürdü. Bu sorular geniş kapsamlı, bir önceki sorunun türü ile sonraki sorunun türü, kategorisi tamamen farklı olurdu. Bir soru da örneğin 4 - 8 - 15 - ? - 23 - 42 sayıları yazardı. Sıkı bir lost hayranı anında cevabı yapıştırırdı mesela. Ya da bir fotoğraf gösterilirdi ve altında sadece cevabı yazabileceğimiz bir kutucuk olurdu. Tek bir ipucu bile verilmezdi. türlü şeyler denerdik de sonunda akıl ederdik. Fotoğrafı bilgisayara indirir, basit bir resim programı ile renkleri çevirirdik ve karşımıza bir sayı çıkardı.

Çok keyifli bi internet sitesiydi. Tüm bu detayları hatırlamama rağmen, adını hatırlayamadım. Umarım içinizde oynayanlar vardır ve ismini hatırlayıp benimle paylaşırlar.

Eveeet, ara ara benim de aklıma geliyor bu site ve adını hatirlayamiyorum :(

Resmi indirip dosya ismini şifre olarak girdiğimiz vardı. Sayfa kaynak kodlarında şifre bulduğumuz vardı. Siyah arayüzü olan bir siteydi. İlkokul 4-5'e gittiğim yaşlarda deli gibi oynuyodum, forumlarda insanlarla kafa yoruyoduk, üniversiteye giden adamlara taktik veriyodum djsjshsj

Hatta hiç unutmam bi bölümde bi resim vardı sadece. Aradım taradım ipucu bulamadım. Hevesim kırıldı birkaç gün bıraktım. Sonra evin oralarda yürürken bi liselinin tişörtünde o resmi ve altında Çilekeş yazısını görmüştüm. Çilekeş grubunun sembolüymüş. Bu tesadüfle inanılmaz mutlu olmuştum :D

Hiç yardımcı olamadım biliyorum, sadece bu siteyi hatirlayan birine denk geldiğim için çok mutluyum şu an :D
  • nundu  (23.01.20 22:47:04)
notpron.

  • Tears of Devil  (23.01.20 23:00:34)
ipucunuz.net

Sanirim toplam 5 asamadan olusuyordu ve her asamada 5 soru oluyordu. 5.asamanin 3.sorusuna kadar gelmistim. Bazi sorularda yemeden icmeden Geceli gunduzlu cozum aradigimi hatirlarim. Sonra cozenlerin ipuclarini dagittigini gordum googleda. Derecem cok iyiydi. Ilklerdeydim ve bunun uzerine sogumustum siteden.
  • Kirmizibavul  (24.01.20 01:23:58)