salonla odaları bağlayan koridor arasında yüksek çıkıntı

i.hizliresim.com

işte olduğum için gerçek foto çekemedim, salondan diğer 2 odaya geçerken kapı aralığı salonun 4 cm üstünde kalıyor, yer mermer fayans, genişliği 90 cm vardır, akıllı robot almam lazım ama burası yüzünden alamıyorum, buraya nasıl bir aparat koyabilirim ki rampa gibi olsun, internette bu iş için özel şeyler var mıdır, ev kira bu arada oraya çimento alçı vs dökemem, ayrıca gelen geçen ayak parmağını vuruyor sdfgsdf

o tür bi sürü profil ve aparat var ama senin süpürge orayı çıkamaz. hazır profiller 4cm ye uymaz.

uysa da aşırı dik olur, rampayı uzatıp açısını azaltmak istesen belki 30-40 cm uzunluğunda bir rampa olur, onu da sen istemezsin.
  • hem şişko hem deli  (23.01.20 14:34:53)
oraya uygun tahta kestirin marangozdan. 25 30 cm uzunluğunda olsun ki robot rahat çıkabilsin.

  • Tears of Devil  (23.01.20 14:37:40)
3d yazıcı ile oraya bir rampa yaptırabilirsin. ya da alçak olan zemine halı paspas falan koyup 4 cm farklılığı azaltabilirsin.

  • reanarchy  (23.01.20 14:43:07)
alacağınız robot hangisi bilmiyorum ama xiaomi'ninkilerin 2cm'lik eşikten geçebildiğini söylüyorlar yani o eşiğin yüksekliğini 1-2cm ye düşürseniz de yetebilir bence şu şekil:

prntscr.com
  • Tam1Hi0n3  (23.01.20 16:05:09)
En güzeli ahşap bir rampa yaptırmak, robotun aks aralığına göre 30-40 cm olabilir.

  • John Bloor  (23.01.20 16:18:10)
Bence en ucuzu alçı. Ahşapta arada boşluk kalır, zangır zangır sallanır. Yere önce streç film ya da çöp poşeti serip bantlarsın, yerler kirlenmez, üzerine öyle alçı çekersin, istersen alçı üzerine yine bantla bi şey yapıştırırsın, alçı dediğimin kilosu 1 lira hadi 5 kilo gitsin, üstelik eğimi kavisi istediğin gibi ayarlar sonradan rütuş yapar, işin bitince çekiçle 5 dakkada kırar atarsın.

  • ycm  (23.01.20 17:00:22)