kolajen - hyaluronic acid takviyesi için marka...

...önerebilecek olan var mı?
en garantisi solgar'ınki aslında herhalde, ama 180 küsur lira olduğu için bildiğiniz, kullandığınız başka markalar da var mı diye sormak istedim.

bir de solgar'ın içeriğinde c vitamini de var, sanırım emilime destek olması için.
onu da kullanmış olan varsa ve deneyimini paylaşırsa sevinirim.

Kolajenin turleri var sanirim tip 1 2 3 diye. Solgarinki cilt icin degil de kikirdak eklem icin vs ideal diye biliyorum ben. Bu ay ben de 3 aylik kur icin arastiriyodum ve sanirim voonka markasına karar verdim. Yine de asiri detaylı inceleyemedim bu konuyu.

  • hindistan cevizi  (22.01.20 23:51:09)
voonka tablet kullanıyorum ben, şimdilik sorun yok. Kullananlar da genel olarak memnun.

  • aquarium  (22.01.20 23:54:23)
@hindistan cevizi:

cilt için olan kolajen 2.
yani solgar'ın cilt için olanında zaten kolajen 2, hyaluronic acid ve c vitamini var.
gerçi kondroitin de var, o eklem için.

@aquarium:

voonka için sözlükte çok fazla yorum yok.
negatiflerle pozitifler de birbirine denk gibi, o yüzden bilemedim.
hiç etkisini gördünüz mü?
  • blatta hiberna  (23.01.20 00:03:46 ~ 00:04:53)
Tip 1 ve 3 cilt icin 2 eklem ve kikirdak icin degil mi? @blatta hiberna

  • hindistan cevizi  (23.01.20 00:14:12)
Tip 2 kikirdak icin. Ben suda ve nature's supreme kullandim. Duzenli kullanmadigim icin olabilir, bir fark gormedim acikcasi. Tam olarak ne icin kullandigimdan da emin olamadim simdi. Simdi mesela the ordinary'nin niacinamid serumunu kullaniyorum. 1 haftalik kullanimda bile hemen etkisini gosterdi. Cildim daha az yaglaniyor. Kolajende oyle hemen bir fark gormedim. Belki belirli bir sure kullanmak lazimdir.

  • marcelorios  (23.01.20 00:26:13)
@hindistan cevizi:

aslında normalde 1 ve 3 cilt için, dediğiniz gibi.
ama hyaluronic asitle birlikte "Dişlerin ve cildin normal fonksiyonu için gerekli olan normal kollajen oluşumuna katkıda bulunur." açıklamasıyla solgar'ınki tip 2 içeriyor.

1 ve 3 olanlar daha çok toz halinde, yani hepsinin tek bir kapsülde toplandığı bir şey bulamadım.
bir de, birkaç youtuber da cilt desteği için solgar'ın bu ürününü kullandığını söylüyor.
  • blatta hiberna  (23.01.20 00:28:08)
@marcelorios:

hyaluronic asidin falan faydasını görmek için 3-6 ay arası düzenli kullanım diyorlar.
benim de kafam karıştı, alayım da kurtulayım noktasına geldim ama bilemiyorum.
  • blatta hiberna  (23.01.20 00:29:18)
dun aksam soyle bir entry ile karsilasmistim. eksisozluk.com
ben sabahlari 1 bardak kemik suyu icmeye basladim. bakalim ne olacak.

  • 65 derece  (23.01.20 13:22:33)
@65 derece:

ben de bu saate kadar araştırdım, dediğiniz entry'i de okudum.
en sonunda supra'nın tozuna karar verdim, yarın başlayacağım.
sonuç alırsam paylaşacağım, siz de paylaşırsanız sevinirim.
  • blatta hiberna  (23.01.20 13:43:25)