Hayatınızı etkileyecek çok zor bir karar almadan önce ne yapıyorsunuz?

Şimdi önümde 2 seçenekli bir karar var. A ve B kararı diyelim.
A kararı: bu kararın farklı senaryoları var. Bunları A1, A2 şeklinde sıralayacağım.
A1: her şey olumlu giderse bu kararımdan zaten pişmanlık duymayacağım ve B den çok daha iyi olacak.
A2: A kararı olumlu ancak sonuçları öngördüğümden kötü olacak. B kararıyla aynı veya B den biraz daha iyi olacak.
A3: A kararının olumsuz sonuçlanması durumunda B yi arar hale geleceğim ve çok pişman olacağım gibime geliyor.

B: Bu karar pasif bir karar ve oturup beklemekten başka bir çare yok. Sonuç olarak hiç istemediğim şeyler olacağının garantisi var. Süre olarak kesin olmamakla birlikte 2 yıl içinde keşke A kararını deneseydim diyip pişman olacağım kesin.

Kafa yorum okuyanlara özel teşekkürlerimi iletmekle birlikte herkese teşekkür ederim.

"Süre olarak kesin olmamakla birlikte 2 yıl içinde keşke A kararını deneseydim diyip pişman olacağım kesin"

O kadar ihtimal içinde kesin olan şey buysa tabii ki a'yı dene. Cidden de böyle dersin çünkü. Dene. B de bir çaba gerektiriyor olsaydı, bir consequence'ı olsaydı b'yi ciddiye alırdım ama şu şartlarda B asla bir seçenek olmamalı.
  • Bruce  (20.01.20 23:59:33)
@Bruce, İnsanın gözünün önündekini görebilmesi için bazen bir işaret parmağına ihtiyaç duyuyor.
Tüm senaryolarda kesin olan tek şey B kararının sonucu. Ben de bunu yaşamamak için A yı denemeyi düşünüyordum. Şu anda kararım biraz daha netleşti teşekkür ederim:)

  • cahs  (21.01.20 00:06:34)