Yeni Başlayanlar İçin Çizgi Roman Tavsiyeleri

Herkese merhaba,

Geçen seneden beri kendime çizgi roman kültürü katmak istiyorum, ders verdiğim çocuklarda bile seri seri çizgi romanlar görüp özeniyordum. Fakat nereden başlayacağımı ya da nasıl giriş yapacağımı bilemediğim için ve Marvel dünyasında ortalık karışık olduğu için hep havada kaldı bu heves, sağ olsun yakın bir arkadaşım Rick and Morty sevgimi bildiği için bana onun çizgi romanını hediye etti. Çok beğendim, muhtemelen Rick and Morty beni bu dünyaya sokacak fakat sorun şu ki ben Rick and Morty ile kalsın istemiyorum. Çizgi romanlara dair bilgim yok denecek kadar az, böyle Rick and Morty tarzı eğlendirirken, serüven peşinde koşturan, kendi mizah dünyasını oluşturmuş çizgi roman tavsiyesi istiyorum. Aslında otostopçunun galaksi rehberi ve ya doctor who gibi şeyler arıyorum, varsa bu tarz örnekler paylaşırsanız sevinirim.

Suat Yalaz - Karaoğlan
İnce Memed'in çizgi versiyonu bi de Puslu Kıtalar Atlası'nın çizgi versiyonu

Mizah ve marvel evreninden uzak eserler ama ben çizgi roman okumaya öğretmenimin bana Suat Yalaz' ı anlatmasıyla başladım, tavsiye ederim.

Manga okumak istiyorsanız da full metal alchemist, death note, cowboy bebop falan müthiş sarar.
  • verbenimolsun  (20.01.20 17:33:37)
çizgi roman yerine güzel grafik romanlar var, marvel dc seri olmayan bkz: güngezgini

  • freebird5406_2  (20.01.20 17:38:31)
watchmen

  • a darkness coming  (20.01.20 18:04:32)