Nasil bir arac almali?

Merhaba,arac ariyorum fildir fildir. Cok magdurum bu konuda. Piyasadan anlayan varsa tavsiyelerini esirgemesin lütfen. Soyle ki:
-Toplam butcem 40bin tl aslinda. Ama es dosttan 2-3 sene opsiyonlu 30-40 bin tl'ye kadar altin&dolar cok rahat bulabilirim. Ne kadar az borc alirsam o kadar iyi.
-Araci 1 veya 1,5 sene sonra satacagim. Ve borcumu bu sekilde odeyecegim.
-En onemli kriter ihtiyacim oldugunda kolay satilmasi. Km'si cok yuksek olmamali, boyali ve degisen parcasi mumkun mertebe az olmali bu yuzden.
-Vergisi az, yakiti tasarruflu olmali. Mumkunse dizel. Yoksa lpg'liye de bineriz icabinda.
-Manuel araci tercih ederim fiyati artmasin diye.

Bunlarin disinda konforun, görüntünün cok onemi yok. Buna gore nasil bir arac almali. Bu konuda tecrubeli olan arkadaslar Marka/model/km falan yazar misiniz?

Toparlayabildigin butceye gore bir Yaris al. Satmak istedigin anda satarsin kazali neli degilse. 60-70 toparlayabileceksen Corolla da bakabilrisin eski kasalardan. Kazali falan da degilse cok rahat satarsin bunlari deger kayipsiz.

Toyotalar, Fiatlar, Volkswagenler piyasasi hareketli olan, surekli alinip satilan markalar.
  • stavro  (20.01.20 14:01:20 ~ 14:02:18)
opel corsa d kasa 50 70 bandında rahat alır satarsın.

  • mikahakkinen  (20.01.20 15:01:37)
renault ve fiat grubundan clio, symbol, albea, linea, punto... bunlar hep tüpte hem dizelde kendini kanıtlamış sorunsuz motorlara sahiptir. bütçen az olduğuna göre işletme maliyetlerinin de uygun olması lazım ki son derece uygundur bu araçların.

  • jaaaccckkk  (20.01.20 16:18:20)
bulduğun ilanları da paylaş buradan yorumlayalım

  • slogan bulamadik  (20.01.20 16:28:17)
Renault Symbol'ü tarif etmişsin. temizi 35-40-45 bin arasında. 130-150 bin km fazlası fiyatı düşürür.

  • Improbable  (20.01.20 16:45:36)
@Slogan, ilanlar cok kafa karistirici. Simdilik etrafimdaki kisilere soyledim. Bir tane cok uygun ve temiz 2005 model 150bin km'de megane2 buldum ama kacirdik, olmadi.

  • Kirmizibavul  (20.01.20 20:01:38)
@hey corc, riskli bulmakta haklisin. Ben de buluyorum. Sen de devlet memurusun degil mi?

  • Kirmizibavul  (20.01.20 20:02:54)
@mikahakkinen, corsaya biraz bakayim. Bu soylenmemisti hic.

  • Kirmizibavul  (20.01.20 20:04:20)
corsa b segmentin en tutulan aracı hem sağlam satması kolay.

  • mikahakkinen  (20.01.20 20:53:12)
45 bine 2007 Astra Enjoy saticam ilgilenen olursa. 214 bin'de.

  • msb  (20.01.20 23:07:06)