Kozyatağı, Erenköy, Suadiye Kiralık Ev

Yazın dünya evine gireceğim için kiralık bir eve girmenin vakti de geliyor. Birimiz iş için her gün Marmaray ile Avrupa yakasına geçecek. O yüzden Kozyatağı, Erenköy, Suadiye taraflarında Marmaray'a yakın kiralık ev arıyoruz. 2500-3000 TL arası bir bütçemiz var. "Bizim üst katta ya da yan apartmanda kiralık ilanı gördüm. Amcamın kiralık evi var ya da benim evim var" diyenler olursa bir ses ediversin. Malum evlenene yardım etmek sevaptır :)

erenköyde oturuyorum ve bölgeyi biliyorum. şimdi erenköy- suadiye hattını ikiye hatta üçe ayırmak lazım. ilk ve en pahalı hat sahilden başlayan ve tren yoluna kadar gelen bölge. burada 3000 liraya ev olmaz. olursa da yıkım bekleyen baya eski ev olur. ikinci bölge tren yolu ile minibus caddesi arasında kalan hat. bu bölge nispeten daha ekonomiktir evlerin de çoğu yenidir. benim tavsiyem hem marmaraya yakın olmak hem de minibüs caddesine yakınlığı nedeniyle bu ara hat olur. 3 hat ise minibüs caddesi ile e5 karayaolu arasındaki şerit. burası da ikinci bölgeye göre bir kademe daha ucuzdur. yani denizden uzaklaştıkça düşen bir fiyat skalası var.

özelden mesaj atarsan benim emlakçının numarasını vereyim.
  • orpheus  (20.01.20 11:48:05)
küçükyalı ya da idealtepe minibüs-tren yolu arasına bakın bence.
yine marmaray durakları var, erenköy'den marmaray'a binmek arasında 5-10 dakika fark ettirir en fazla.

  • blatta hiberna  (20.01.20 12:01:54)